התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

מרגיז: מממנים להם טיול בישראל - ומה שנשאר מזה הוא קבר ערפאת?
שרות ILUSA | פורסם: 23.03.2014 18:12
הטיול היה בחסות הלל, מומן ע"י יהודים מבוסטון, הסטודנטים מהרווארד זכו לטיול חלום,נפגשו עם בכירים ישראלים והביקור ה'ספונטני' בקבר הפך להיות גולת הכותרת?

התמונה הקבוצתית של סטודנטים היהודים מהרווארד ליד קבר יאסר ערפאת ברמאללההתמונה הקבוצתית של סטודנטים היהודים מהרווארד ליד קבר יאסר ערפאת ברמאללה

 

כ-50 הסטודנטים היהודים-אמריקנים מאחת האוניברסיטאות היוקרתיות בארה"ב  -אוניברסיטת הרווארד, שהגיעו לביקור בישראל, התקבלו בכבוד מלכים, על רקע החשיבות שמקנה ישראל לשיפור תדמיתה בקמפוסים האמריקנים.

במסגרת פרויקט Trak Israel - הנערך בחסות ארגון הסטודנטים היהודי-אמריקני "הלל" במימון תורמים יהודים מבוסטון, הסטודנטים טיילו ברחבי הארץ, באתרי תיירות ובבסיסי צבא, והופגשו עם בכירים ישראלים, בהם קצינים בכירים בצה"ל, אנשי עסקים ואנשי תרבות. ליוו והדריכו את הטיול תלמידים ישראלים-אמריקנים מהרווארד, בהם יוצאי צה"ל.

אולם כשהסטודנטים בחרו בתצלום הקבוצתי שיסכם את ביקורם בארץ, בטעם רע הם בחרו לעשות זאת ברמאללה, ליד קבר יאסר ערפאת - ומיהרו לפרסם ולהפיץ אותו ברשתות החברתיות.

מסתבר, כי מארגני ה'טראק' הציגו לסטודנטים גם את הרשות הפלסטינית. הם ביקרו ברמאללה ונפגשו עם בכירים ברשות. הביקור בקבר ערפאת לא נכלל בסדר היום, הוצע ע"י אחד הבכירים הפלסטינים והוסף 'ספונטאנית' למסלול.

ארגוני ימין ביהדות ארה"ב, סטודנטים יהודים בהרווארד ובאוניברסיטאות נוספות וכמה מהתורמים הגיבו בזעזוע על עצם העובדה שפרויקט של "הלל", במימון יהודים ובתמיכה ישראלית, מממן סיור שכולל ביקור בקבר של אחד מרוצחי היהודים המושמצים ביותר, שכמוהו כמתן כבוד למי שאחראי למותם של אלפי ישראלים.

ב"הלל" ניסו להרגיע את הרוחות. "הצילום המדובר גורם אמנם לדאגה מובנת, אבל הוא אינו משקף את הביקור", אמר מנכ"ל הלל, דיוויד עדן, שטוען כי מממני הטראק אישרו את מסלול הטיול, שכלל מלכתחילה ביקור ברמאללה ופגישה עם אישים מהרשות הפלסטינית. "חבל שמשתתפי הטיול לא הקדישו מספיק מחשבה לצורה שבה התמונה הזאת תיתפס".

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

על מה בעצם האמריקנים רוצים התנצלות מיעלון?... שר הביטחון הישראלי, משה (בוגי) יעלון, אומר את מה שמנהיגים רבים בעולם חושבים - ונראה שבישראל כועסים עליו על כך יותר מאשר האמריקנים

ב-2 בתי הנבחרים בארה"ב לוחצים: תנו ויזות לצעירים ישראלים... למרות הכחשות סוכנות ההגירה והמכס על טענות לאפלייה ודיעה קדומה, ארה"ב פותחת לצעירים מישראל אפשרות ביקור חדשה ל-4 חודשים בחופשת הקיץ

ארה"ב מסלקת את הנציגים הדיפלומטיים של סוריה... במקביל מונה הדיפלומט הישראלי-אמריקני דניאל רובינשטיין לשמש כשליח ארה"ב לאופוזיציה הסורית. השגרירות הסורית בוושינגטון והקונסוליות בטקסס ובמישיגן נסגרות


למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: מתוך טוויטר

הוסף תגובה חדשה