התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

סרבן הגט קיבל היתר מ-100 רבנים לשאת אישה שנייה
מאת: דוד חריש | פורסם: 25.03.2014 20:22
אחד מהם הוטס ללאס וגאס, שם התקיימה החתונה תחת הפגנה של עשרות יהודים אורתודוקסים, לאחר שאף רב מקומי לא הסכים לבצע את הטקס

מסורבי גט

 

 

 

החתונה שהתקיימה באחד מאולמות בתי הכנסת בלאס וגאס, הייתה מצומצמת במספר המוזמנים וצנועה מאוד. לכאורה, עוד חתונה וגאסית, אבל קהל המפגינים שניצב מחוץ לאולם שבו התקיים האירוע עשה אותה מוזרה ויוצאת דופן.

אף לא רב אחד בלאס וגאס הסכים לחתן את ישראל מאיר קיין, תושב לוס אנג׳לס, עם דניאלה ברבוסה, ורב הוטס במיוחד מניו יורק לצורך האירוע.

שעה שטקס הנישואין נערך בחופזה בפנים - בחוץ זעקו במחאה עשרות מפגינים, יהודים אורתודוקסים, שהניפו שלטים בגנותו של החתן - "תתבייש לך", "תפסיק להתעלל".

הסיפור הפך לשיחת השבוע בעולם היהודי-חרדי בארה"ב ועורר סערה, משום שקיין הוא סרבן גט, שעשה כותרות לאחר שב-2007 התגרש בגירושים אזרחיים מאשתו, תושבת מונסי שבניו יורק, אולם סירב לתת לה גט יהודי, אלא אם תשלם לו חצי-מיליון דולר ותיתן לו משמורת מלאה על בנם בן ה-12. מזה 7 שנים, נחשבת הגרושה האזרחית לאישה עגונה על פי ההלכה היהודית.

אלא שקיין הערמומי הצליח להשיג היתר מיוחד, בחתימת 100 רבנים (!), שהתירו לו להתחתן בשנית, בנישואים יהודיים, למרות שאינו גרוש על פי החוק היהודי.
בין המפגינים ליד בית הכנסת נראו כמה רבנים, המובילים את המאבק בקיין, מאמינים שאסור לעבור על מעשהו בשתיקה וקוראים לנידויו והרחקתו מהקהילה היהודית המקומית.

בני הזוג הטריים הסתלקו לאחר הטקס (לירח דבש?) לחייהם החדשים, שעה שהאישה הראשונה נידונה להישאר עגונה למשך כל חייה.

לראשונה מאז הקמת המדינה: שביתה כללית בכל הנציגויות הישראליות בארה"ב... תקועים עם דרכון שאבד או פג תוקפו? זקוקים לאישור להשלמת עסקה כלכלית עם ישראל? 11 הנציגויות הישראליות בארה"ב אינן עונות

אובמה יתבקש להכריע: שחרור פולארד או סוף תהליך השלום הישראלי-פלסטיני... תהליך השלום הישראלי-פלסטיני תקוע, ובוושינגטון יש מי שמבקשים להציל אותו באמצעות שחרור המרגל היהודי-אמריקני ג'ונתן פולארד החולה. הפלסטינים דווקא בעד

מקרבים את צעירי העולם: ירח דבש חינם בישראל לזוגות יהודים (וגם מעורבים)... רעיון של צעיר יהודי-אמריקני להביא לישראל לירח דבש זוגות טריים, אומץ ע"י נתניהו - ופרויקט Milk & Honeymoon יהיה ה'תגלית' לזוגות צעירים

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: למען מסורבות גט / פייסבוק

הוסף תגובה חדשה