התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

לא רק בישראל: גם מדינת ניו יורק מממנת אברכי ישיבות
מאת: רון ניב | פורסם: 06.04.2014 21:09
רשות הרווחה טענה: "זה שימוש לרעה בכספי הציבור". אך השופט פסק כי כי אברכי כוללים ייחשבו כ"סטודנטים המקדישים את חייהם למחקר טקסטים דתיים"

אברכים בישיבהאברכים בישיבה (אין קשר בין התצלומים לבין הישיבות או האברכים המוזכרים בכתבה)

לא רק בישראל יכולים תלמידי ישיבות לזכות למימון מהמדינה. פסיקה תקדימית של שופט (גוי דווקא) ברוקלנד, שבמדינת ניו יורק, קבע כי אברכי כוללים ייחשבו בעיני הרשויות כ"סטודנטים המקדישים את חייהם למחקר טקסטים דתיים", ולפיכך הם זכאים לקצבאות מרשויות הרווחה.

הדיון הגיע לבית המשפט המחוזי לאחר שרשויות הרווחה ברוקלנד דרשו להסיר 18 משפחות אברכים, הלומדים בישיבות של סקווירא ומונסי ובכולל "אמת ואמונה" של חסידות ויז'ניץ, מתכנית קצבאות הילדים המחוזית.

3 מהמשפחות הגישו ערעור על הכוונה - וזכו: השופט ג'ואל דולברג פסק, כי הן זכאיות לתמיכה בסכום כולל של 52,450 דולר.

אברכים בישיבה

נציגת שירותי הרווחה ברוקלנד טענה בדיון המשפטי, כי מדובר באנשים שאינם עובדים ואינם משלמים מיסים. "אם זה לא שימוש לרעה בכספי הציבור, זה בבירור ניצול", היא אמרה.

היא גילתה כי תכנית הסיוע שילמה 8.2 מיליון דולר בשנת 2013 למשפחות מובטלים ולמשפחות עובדות ששכרם אינו מספיק עבור צרכי הילדים בבית. עד כה נעזרו בתכנית 511 משפחות עם 1,545 ילדים. היא הסבירה שהקצבאות כוללות, בנוסף לכסף, גם מימון ביטוחי בריאות ותשלומי חשבונות חשמל וגז וכן תלושי מזון. 

לדבריה, ישנה רשימת המתנה ארוכה לתכנית - 381 משפחות במצוקה עם 700 ילדים. והכניסה לתכנית מתאפשרת רק כאשר משפחה אחרת, שאינה נזקקת יותר לשירותי הסעד, עוזבת.

נציג המערערים מחא על כך שללא הקצבאות יוותרו 18 המשפחות עם 250 הילדים ללא אמצעי מחייה, וטען כי מדובר ב"סטודנטים הלומדים במשך כל שעות היום ומשקיעים שעות נוספות רבות כדי להשיב לאנשים על שאלות".

בהכרעת הדין קבע השופט כלל תקדימי: "הזכות לסבסוד גידול הילדים היא כאשר הכנסותיהם של 2 ההורים עומדות על שכר המינימום ופחות מכך". וכנגזר מכך, הוא פסק, אין לנקות מהתמיכות המגיעות להם מיסים וביטוח לאומי פדראליים.

לכל הכתבות החדשות

המטיף הנוצרי והרב היהודי הסכימו: יהודים יודעים לעשות כסף (וידאו)... פט רוברטסון,מראשי הימין הפונדמנטליסטי הנוצרי בארה"ב, והרב דניאל לפין,ראש ארגון יהודי-אמריקני הפועל לחיזוק קשרים יהודים-נוצרים, סיפקו תחמושת לאנטישמים

אנחת רווחה בישראל וברמאללה, יאוש בוושינגטון: סופו של תהליך השלום... מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, הרים ידיים. המו"מ הישראלי-פלסטיני מתחיל להיראות כמו בזבוז זמן. ארה"ב ניסתה ככל יכולתה אבל הצדדים סירבו לקבל החלטות

חשבו תפסו אמריקה: מעשה במלון דירות בניו יורק, 200 משקיעים פנסיונרים ישראלים ו-10 מיליון דולר שירדו להם לטמיון

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים וזוגיוּת, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

הוסף תגובה חדשה