התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

"השנאה לישראל היא התחפושת לשנאה ליהודים"
מאת: רון ניב | פורסם: 31.07.2014 23:44
למה יהודי אירופה שוב נמלטים? בכתבת ענק מסקר המגזין "ניוזוויק" את האנטישמיות הפורחת באירופה. כשליש מיהודי היבשת שקלו להגר עוד לפני מבצע "צוק איתן"

שער ניוזוויק העוסק באנטישמיות באירופה

"אקסודוס: למה יהודי אירופה שוב נמלטים?" - המילים הדרמטיות שמתנוססות על שער הגיליון החדש של "ניוזוויק" מקדימה כתבת ענק על האנטישמיות הגואה באירופה, שבה מוצגת עליית האיסלאם באירופה כפקטור שמעודד ומלבה אירועי אנטישמיות.

על שער המגזין  הנחשבמופיע תצלום של עולה חדשה לישראל מבלגיה, שאומרת בכתבה כי "להישאר בבלגיה כבר לא הייתה אופציה".

הכתבה מתארת אירועים אנטישמיים ש"היו שכיחים בשנות ה-30 של המאה שעברה", אך התרחשו במזרח פריז החודש: הפגנות אנטי-ישראליות נגד מבצע "צוק איתן" בעזה, הפכו להתקפות אלימות על רכוש יהודי ויהודים, "אינתיפאדה פלסטינית ברחובות בירת צרפת".

הגינויים הרשמיים של נבחרי ציבור נגד ההפגנות לא עזרו - נכתב בניוזוויק - והמהומות חזרו על עצמן. בצפון פריז צעקו המפגינים "מוות ליהודים", ולצופה מהצד הזכירה ההפגנה פוגרומים ביהודים שנערכו ברוסיה במאה ה-19.

"ניוזוויק" מדווח גם על עלייה בהפגנות האנטישמיות על רקע המבצע הישראלי בעזה בבריטניה (שירותי הביטחון בבריטניה מדווחים על כ-100 תקריות אנטישמיות בממלכה במהלך יולי)... בגרמניה (בייחוד בברלין, שם ניסו מפגינים אלימים לתקוף בית כנסת )... בבלגיה (שם מחבל ירה למוות ב-4 בני אדם במוזיאון היהודי בבריסל, ובעל בית קפה תלה שלט לפיו "הכניסה מותרת לכלבים, אך לא ליהודים")... ובהונגריה. וכל זאת על רקע עליית מפלגות הימין הקיצוניות בבחירות לפרלמנט האירופי ובבחירות כלליות, בעיקר בצרפת, ביוון, בהונגריה ובגרמניה.

ניוזוויק מביא סקר שערך "האיחוד האירופי" עוד לפני מבצע צה"ל הנוכחי בעזה, קרוב לשליש מיהודי אירופה מהיהודים שוקלים להגר בגלל תחושת חוסר ביטחון ודיווחו על התמודדות עם עלבונות, אפליה ואלימות פיזית.

שני-שליש מהנסקרים הסכימו עם הקביעה שקיימת בעיה של אנטישמיות באירופה. ושלושה-רבעים מהיהודים הסכימו עם הקביעה שהאנטישמיות החריפה ב-5 השנים האחרונות.

מהעבר השני מצטטת הכתבה סקר של "הליגה למניעת השמצה" (ADL) שמצא, כי יותר מרבע מתושבי העולם מחזיקים בעמדות אנטישמיות קיצוניות. ביוון, 'המובילה', כ-70% מהאוכלוסייה בעלת דעות אנטישמיות.

בין המרואיינים בכתבה - חנה רוזנטל, לשעבר הנציגה המיוחדת של הממשל האמריקני למלחמה באנטישמיות, שמגדירה את מה 'קורה עכשיו באירופה "האנטישמיות החדשה", שבה "השנאה לישראל היא התחפושת לשנאה ליהודים".

משלים את דבריה ג'מאל חוסיין, בכיר במכון מחקר לונדוני נגד קיצוניות, המאבחן שהמוסלמים באירופה סובלים ממשבר זהות ו"פוליטיקת השנאה" מאפשרת להם להאשים את צרותיהם באחרים. לכן גם מוסלמים אירופאים רבים לוקחים חלק במלחמות בעירק ובסוריה לצד כוחות הג'יהאד. 

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום: שער ניוזוויק

הוסף תגובה חדשה