התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

"שנה טובה" (אישית) מאובמה (וידאו)
שרות ILUSA | פורסם: 24.09.2014 18:53
בברכה מהבית הלבן, נשיא ארה"ב התחייב להלחם בהתגברות האנטישמיות בכל העולם - "העולם עדיין זקוק לתיקון", ולהמשיך את היחסים שאינם ניתנים לערעור עם ישראל

President Obama’s Greeting for Rosh Hashanah


 

נשיא ארה"ב ברק אובמה פירסם - כמו עשרות ראשי מדינות ומנהיגים משאר רחבי העולם, את ברכתו לעם היהודי לקראת ראש השנה החדשה. את סרטון הברכה סיים אובמה בעברית (כמעט ללא מבטא), כשאמר: "שנה טובה".

בברכה שצולמה בלשכת הנשיא בבית הלבן, מצטט אובמה את סופר השואה היהודי-אמריקני, אלי ויזל, חתן פרס נובל לספרות, שאמר פעם שאלוהים נתן לאנושות סוד... "והסוד הוא לא איך להתחיל, אלא איך להתחיל מחדש... הימים שעוברים על כולנו הם הזדמנות לחגוג את המתנה הזו, להוקיר תודה לסוד, לנס ההתחדשות", אמר אובמה.

ברמזו לאנטישמיות המתגברת ועל רקע תחילת המתקפה האמריקנית על ארגון המדינה האיסלאמית דאעש, אמר אובמה: "בימים הקרובים יהרהרו יהודים בבתי הכנסת ובבתים על השנה האחרונה שסיפקה להם אתגרים רבים. פעמים רבות אנחנו מקבלים תזכורת לכך שהעולם עדיין זקוק לתיקון... זו הזדמנות יוצאת דופן להתחיל מחדש במטרה להגיע לצדק, שגשוג ושלום".

אובמה הבטיח, כי "בארה"ב אנחנו ממשיכים את העבודה הקשה של בניית החברה שלנו ומקדמים את החלום האמריקני של הזדמנות שווה לכולם, ומסביב לעולם אנחנו ממשיכים לעמוד על כבוד האדם ומתנגדים לגילויי אנטישמיות".

הנשיא חזר והדגיש את עוצמת יחסי ישראל-ארה"ב ש"אינם ניתנים לערעור". ולבסוף קורא אובמה "לקבל את השנה החדשה עם ביטחון חדש ותקווה חדשה".

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

וידאו וצילום מסך: ‪The White House / יו טיוב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה