התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

שנה טובה: הרב יצא מהארון
שרות ILUSA | פורסם: 10.10.2014 10:12
האי-מייל שקיבלו חברי בית הכנסת הקונסרבטיבי "עדת ישראל" בבירה וושינגטון מהרבי שלהם, לא כלל רק איחולי שנה טובה אלא גם וידוי אישי שעצר את נשימתם

הרב גיל שטיינלוף

האי-מייל שקיבלו כ-1,300 חברי בית הכנסת הקונסרבטיבי "עדת ישראל" בבירה וושינגטון מהרבי שלהם, לא כלל רק איחולי שנה טובה וחג שמח רגילים, אלא גם וידוי אישי שעצר את נשימתם:

הרב גיל שטיינלוף (45) (Gil Steinlauf), (בתצלום למעלה), נשוי ואב ל-3 ילדים, התוודה באוזני עדתו, כי הוא גיי ושהחליט 'לצאת מהארון' ולהתגרש מאשתו ב-20 השנים האחרונות.

"בכאב ובדמעות", כתב הרב, "יחד עם אשתי האהובה, הרבנית בתיה, הגעתי להבנה שאני צריך להתחזק עם השלום הגדול ביותר בלבי, עם ריפוי שלם, כשהגעתי לבסוף להכרה שאני גיי.

"בילדותי", הוסיף והתוודה הרב, "נאבקתי בתחושה השונה שלי ומיהרתי להתחתן עם אישה מתוך מחשבה שזה מה שטוב בשבילי. העובדה שגדלתי באיזור שבו לא מקבלים את השונה, גרמה לי להתכחש עד עכשיו לחלק הזה שבי.

"פגשתי את בתיה והתאהבתי בה. היא קיבלה אותי כפי שאני. יחד בנינו בית חם ואוהב שמבוסס על היהדות, עם ילדינו אילנה, נח ומירב.

"בתיה הייתה מודעת למאבק שהתחולל בי במשך שנים ולבלבול הגדול שאיתו התמודדתי.

"אני עושה שינוי משמעותי בחיי, שיקבל תשומת לב נוספת בגלל תפקידי כרב של 'עדת ישראל' ובשל מעמדי. אני מודה למנהיגי בית הכנסת על התמיכה בי ובמהלכיי וקבלתם".

ואכן, רוב "עדת ישראל" עיכלה את השינוי המיני שחווה רבם. נשיא בית הכנסת קיבל בהבנה את החלטת הרב ואמר ש"יש אצלנו מקום לכולם ויש לי הערכה עצומה לאנשים שיכולים לבצע שינויים בחייהם בכנות וביושר. כולנו צריכים ללמוד מהם".

אולם יש חברים שעדיין נדהמים. "אני עדיין בשוק", הודה אחד מחברי ביה"כ, שנמנה על ידידיו הקרובים של הרב. "הוא היה שחיין ואצן נלהב ואהב לצאת עם משפחתו לטיולים ולקמפינג בטבע... מי היה מאמין?"

בית הכנסת "עדת ישראל" בבירה וושינגטון

אחד מבתי הכנסת היוקרתיים בארה"ב

בית הכנסת "עדת ישראל", ששטיינלוף עומד בראשו מזה 6 שנים, הוא אחד מבתי הכנסת היוקרתיים והוותיקים בבירת ארה"ב. הוא נוסד לפני 146 שנים, והתפרסם בזכות סלבס וושינגטוניים שנימנים על חבריו - בהם: חברי קונגרס ובית הנבחרים, שופטי בית המשפט העליון כמו רות גינזבורג ואלנה קגן, בכירי ממשל כמו מרטין אינדיק, וגם שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו נמנה על חבריו. זקני ביה"כ זוכרים את ביקוריה התכופים שם של ראש ממשלת ישראל גולדה מאיר, וגם את הבר-מצווה שחגגו שם יצחק ולאה רבין לבנם יובל, בעת כהונתו כשגריר ישראל בארה"ב.

הרב שטיינלוף, יליד Jericho שבניו יורק, הגיע לוושינגטון לאחר כהונה דומה ב"טמפל ישראל" בניו ג'רזי. קודם לכן סיים בהצטיינות את אוניברסיטת פרינסטון, למד ב"מכון פרדס" בירושלים והוסמך לרבנות באוניברסיטה היהודית.

פעילותו של שטיינלוף חורגת מתחומי ביה"כ. הוא פעיל בפדרציה היהודית בוושינגטון ובשורה ארוכה של ארגונים יהודים-אמריקנים. לתמיכתו בישראל, אומרים עליו, אין גבול.

זה הבלוג שלו

לכל הכותרות הראשיות

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילומים: אתר בית הכנסת

הוסף תגובה חדשה