התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

חשש בקרב יהודי ארה"ב שגל הפיגועים היחידניים יופנה גם כלפיהם
מאת: רון ניב | פורסם: 19.11.2014 12:10
בניו יורק הורה ראש העיר על הגברת האבטחה סביב בתי כנסת ומוסדות יהודיים. אכזבה יהודית מתגובתו 'הרכה' של אובמה ומאדישות הציבור למותם של יהודים אמריקניים

מסלול הדם בבית הכנסת בהר נוף שבירושליםמסלול הדם בבית הכנסת בהר נוף שבירושלים

הלוויות בירושלים - וחגיגות בעזה

האם גל הפיגועים היחידניים שתוקף את ישראל ושיאו היה פיגוע הדקירה בבית הכנסת בהר נוף שבירושלים, שבו נרצחו 4 מתפללים ושוטר - 3 מהם בעלי אזרחות כפולה, ישראלית-אמריקנית, ידביק גם פלסטינים ואיסלאמיסטים בארצות הברית?

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלסיו, לא חיכה לתוצאות הדיונים שנערכו בעניין בארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, והורה להגביר את האבטחה סביב בתי כנסת, בתי ספר ומוסדות יהודיים ולהציב כוחות משטרה מיוחדים בריכוזי יהודים. צעדים דומים, אם כי מוצהרים ונראים פחות, ננקטים גם בערים נוספות, שבהם ריכוזי יהודים גדולים.

שעה שבישראל התנהלו הלוויות 4 מהנרצחים, הפיגוע בבית הכנסת בירושלים הוציא את יהודי ארה"ב משלוותם. התגובות כואבות, דומעות. מושמעת אכזבה אדישות הציבור האמריקני למותם של אזרחים אמריקניים בבית תפילה.

כמה עשרות יהודים שהפגינו מול מבנה נציגות הרשות הפלסטינית בניו יורק, כשהם מאשימים את הרשות וראשה, אבו מאזן, בהסתה לטרור שהביאה לפיגועי הדריסה והדקירות שאירעו בימים האחרונים בארץ - ייצגו רבים הרבה יותר.

אחד הדוברים בהפגנה, הרב אבי וייס, הישווה בין עריפת ראשיהם של אזרחים אמריקניים ע"י ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) לבין הרג האזרחים האמריקניים שהתפללו בביה"כ בשכונת מדוריהם בירושלים ע"י הפלסטינים.

ואילו בוושינגטון, הנשיא אובמה אמנם גינה את הפיגוע בבית הכנסת - "הציבור האמריקני מקדיש את מחשבותיו ותפילותיו לכל מי שנהרגו ונפצעו במתקפה המחרידה הזו ובגל האלימות האחרון", אך לטענת גורמים יהודיים מכל קצווי הקשת הפוליטית, תגובת נשיא ארה"ב הייתה 'רכה' ופושרת מדי, על אחת לנוכח העובדה שאזרחים אמריקניים היו הנפגעים העיקריים באירוע האחרון. "אמריקה לא מבינה עדיין שטרור הוא טרור, לא משנה מאיפה הוא מגיע", אמר לוביסט יהודי.

מנהיגים ולוביסטים יהודים גם לא מרוצים מהערתו של אובמה לפיה הרס בתי רוצחים אינו מועיל לשלום וקריאתו לישראל "להנמיך את המתיחות".

עשרות פוליטיקאים ואנשי ממשל אמריקניים פירסמו הודעות ניחומים למדינת ישראל על הטבח בירושלים, רבים מהם הוסיפו גינויים כלליים לטרור ולא מעטים 'העזו' לגנות במפורש את הרשות הפלסטינית ולהטיל עליה את האחריות לרצח הברברי.

צילומי מסך: לשכת עיתונות ממשלתית ישראל / ‪Associated Press / יו טיוב /   Daily News
 

הוסף תגובה חדשה