התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

"תלמידות שבאו מארה"ב ללמוד בירושלים הפכו קורבנות מין של הרב"
שרות ILUSA | פורסם: 05.12.2014 09:36
הסדר פשרה שהושג בתביעה שהוגשה לבי"מ בשיקגו, חושף פרשה מחרידה שבמרכזה רב ישראלי-אמריקני שניהל 4 מוסדות דת בירושלים, ונערות יהודיות-אמריקניות שנפלו ברשת

רב מגונה


במסדרונות בית משפט פדראלי בשיקגו הסתיימה בימים אלה בפשרה תביעה אזרחית בלתי שיגרתית: במרכזה מואשם רב ישראלי-אמריקני, שהקים וניהל במשך 10 שנים עד לאחרונה, 4 מוסדות חינוך דתיים בירושלים, בתקיפה מינית של תלמידות שהגיעו ללמוד אצלו מארצות הברית ובהונאה כספית של הוריהם החיים בארצות הברית.

משום מה אין זכר לפרשה בישראל, והנתבע המשיך את חייו ופועלו בארץ ללא חקירה וללא הפרעה.

מתוך כתב התביעה:

"הרב ניצל את בתי האולפנא שהקים כמסווה להוצאת אלפי דולרים במרמה ובניגוד לחוק מהורים רבים (בארה"ב)... הוא אילץ הורים - באמצעות הטלפון, הדואר ואמצעים אחרים - לשלוח את הנערות הצעירות והפגיעות האלה למרחק אלפי מיילים מארה"ב וממשפחותיהן כדי לתקוף אותן מינית... (כדי להשתיק אותן) הושמעו איומים על שמן הטוב של הנערות האלה, שעלול לפגוע בסיכוייהן להתחתן בעתיד בחוגים דתיים".

עוד נטען בתביעה, כי אחדים מחברי הסגל של המוסדות שיתפו פעולה בהונאת ההורים ובהוצאת כספים במרמה.

על התנהלות המוסדות לאור המעשים נטען: "הייתה הסתרה אקטיבית ופאסיבית של הפרשה, באמצעות טיוח התקיפות המיניות שביצע הרב ואי דיווח עליהן לשלטונות".

הנתבע, כאמור, הוא רב, בעל אזרחויות אמריקנית וישראלית, המתגורר בירושלים ועד לאחרונה ניהל את 4 המוסדות, שהפכו לבתי ספר פופולאריים בקרב בנות חרדיות ודתיות יהודיות-אמריקניות.

כתב התביעה מייחס לרב ביצוע "מספר לא ידוע" של תקיפות מיניות של נערות אמריקניות וקנדיות, שלמדו בסמינרים שבניהולו משנת 2004, שאז הקים הרב את המוסדות - ועד השנה הנוכחית.

התובעים הם 13 משפחות יהודיות-אמריקניות, שלאחר שגילו את עברו כביכול של הרב, החליטו להחזיר את ילדותיהם מהמוסדות בירושלים ואחרים שהחליטו לבטל את השתתפות ילדותיהם בשנת הלימודים הנוכחית. המשפחות דרשו שיוחזר להן שכר הלימוד ששולם מראש. 

עוד לפני שהלכו לבית משפט אזרחי, פנו ההורים החרדים לבית דין רבני בשיקגו,  בראשות הרב גדליה שוורץ, שלאחר ששמע עדויות וטענות קבע, כי התלמידות שלומדות בסמינרים המדוברים "מצויות בסכנה".

הרב הנתבע הכחיש מכל וכל את ההאשמות נגדו, אבל הסמינרים הסכימו לפשרה לאחר שהתביעה הונחה על שולחן בית המשפט האזרחי.

הפשרה שנחתמה השבוע קבעה, כי הסמינרים מירושלים יחזירו ל-13 משפחות את שכר הלימוד בעד שנת הלימודים הנוכחית.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה