התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

שליח הבית הלבן בוועידת שדולת השמאל היהודי: אחרי 50 שנה הגיע הזמן שייפסק הכיבוש הישראלי (וידאו)
מאת: רון ניב | פורסם: 24.03.2015 12:29
מסרים קשים ונאומים בוטים בגנות נתניהו נשמעו בוועידת שדולת השמאל היהודי JStreet - הקונטרה לאייפא"ק, שהתכנסה בבירה וושינגטון

ראש סגל הבית הלבן, דניס מק'דונו: מסר ישיר מאובמה

ראש סגל הבית הלבן, דניס מק'דונו: מסר ישיר מאובמה

שבועיים אחרי ועידת אייפא"ק עם נאום נתניהו במרכזה, התכנסה בבירה וושינגטון, באותה מרכז קונגרסים, ועידת שדולת השמאל היהודי בארה"ב JStreet - הקונטרה לאייפא"ק... עם הבדל 'קטן': בוועידת אייפא"ק השתתפו כ-16,000 משתתפים ובוועידת ג'יי סטריט בקושי 3,000.

ובכל זאת שוגר לוועידה אחד הבכירים בבית הלבן כדי להעביר מסר שאוזניים רבות לא יאהבו לשמוע.

בנאום המרכזי של הוועידה השמיע ראש הסגל של הבית הלבן, דניס מק'דונו, ביקורת קשה על הכיבוש הישראלי הנמשך זה 50 שנה ועל התכחשותו של ראש ממשלת ישראל לפתרון 2 מדינות - יהודית ופלסטינית, שיחיו זו לצד זו בשלום ובביטחון.

שעה שממשל אובמה, אמר מק'דונו, הקדיש מאמצים עצומים להביא שלום בין ישראל לפלסטינית, נתניהו הצהיר שלא שינה את עמדתו נגד מדינה פלסטינית ואינו מחויב לתהליך שיוביל לשלום.

"אין (לבית הלבן) שום דבר אישי נגד נתניהו, אולם המחויבות לפתרון שתי המדינות היא עקרון בסיסי במדיניות החוץ שלנו, ולתפיסתנו - זו הדרך היחידה להבטיח את עתיד ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית", הוסיף מק'דונו. 

מק'דונו תיאר את המתווה להסכם ישראלי-פלסטיני: "הוא יתבסס על גבולות 67' עם חילופי שטחים מוסכמים וסידורי ביטחון ראויים".

הנאום הבוטה ביותר הושמע בוועידה מפי ראש השדולה, ג'רמי בן עמי, שהביע אכזבה מתוצאות הבחירות בישראל, הצהיר כי נתניהו אינו מייצג ואינו מדבר בשם העם היהודי כולו, תקף אותו על "קמפיין ההפחדה הנגוע בגזענות" שבו נקט בימים האחרונים שלפני הבחירות והבהיר כי השדולה בראשותו תלחץ על הממשל האמריקני להגדיר את ההתנחלויות ביו"ש כלא־חוקיות.

בפני באי ועידת ג'יי סטריט הוקרן נאום מוקלט פייסני וסובלני של נשיא המדינה רובי ריבלין, ודוברים נוספים שעוררו עניין היו: ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת, מזכיר המדינה האמריקני לשעבר ג'יימס בייקר, וחברת הכנסת החדשה מהמחנה הציוני סתיו שפיר.

צפו בדברי ראש סגל הבית הלבן בוועידת J Street:

 

Obama's Chief of Staff at J Street Meeting: We Have Israel's Backלכל הכתבות החדשות

וידאו וצילום מסך: LSUDVM / יו טיוב

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה