התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

שופט בניו יורק הורה: לפרסם קמפיין אוטובוסים המאשים מוסלמים כהורגי יהודים
מאת: מאיר דורון | פורסם: 22.04.2015 18:28
נצחון לפרו-ישראלים במלחמת המודעות השנויות במחלוקת על דפנות האוטובוסים במנהטן. זה מה שיופיע בקמפיין החדשקמפיין פרו-ישראלי במסדרונות הסאב-וויי במנהטן

תמונות מקמפיינים קודמים במסדרונות הסאב-וויי במנהטן, פרו-ישראלי (למעלה) ואנטי-ישראלי (למטה)

קמפיין אנטי-ישראלי במסדרונות הסאב-וויי במנהטן

במלחמת המודעות השנויות במחלוקת, המפורסמות במסדרונות הרכבת התחתית ועל דפנות האוטובוסים במנהטן, מלחמה שמתרחשת מזה כמה שנים בין ארגונים פרו-פלסטינים וארגונים פרו-ישראלים, זכו היום הפרו-ישראלים בנצחון:

שופט בית המשפט הפדרלי בניו יורק, ג'ון קואילטל (John Koeltl), הורה לרשות התחבורה בניו יורק (MTA) להתיר לארגון יהודי פרו-ישראלי לפרסם על גבי אוטובוסים מודעות המאשימות מוסלמים בהרג יהודים. השופט דחה את טענת נציג רשות התחבורה הניו יורקית שהמודעות מסיתות לטרור ולאלימות והבהיר שנוסח המודעה מוגן בתיקון הראשון בחוקה האמריקנית שהסדיר את חופש הביטוי.

הקמפיין שיובל ע"י האוטובוסים מציג גבר בעל מראה מאיים, שכאפיה מכסה את ראשו ורוב פניו, רק עיניו מציצות בשנאה, והוא 'מצוטט' בשם החמאס:

“Killing Jews is Worship that draws us close to Allah”  - "הריגת יהודים היא חלק מהפולחן שלנו המקרב אותנו לאללה".

כותרת המשנה היא  “That’s His Jihad. What’s yours?” - ''זה הג'יהאד שלו, ומה שלך?"

כזכור, מלחמות המודעות על גבי אוטובוסים היא מאבק מתמשך. בשנתיים האחרונות רץ הקמפיין הפרו ישראלי "להילחם בג'יהאד"  - ובעקבותיו הקמפיין הפרו-פלסטיני "סיימו את האפרטהייד עכשיו – עצרו את הסיוע האמריקני לישראל".

לחיזוק פסיקתו ציין השופט, כי קמפיינים דומים הורצו בעבר גם בשיקגו ובסן פרנסיסקו. ועם כל רגישותו לשיקולי ביטחון, עמדת יו"ר רשות התחבורה הניו יורקית, תומס פרנדארגסט, מזלזלת בסובלנותם של תושבי ניו יורק ומעריכה יתר על המידה את כוחן של פרסומות חולפות.

"כשם שמודעות כאלו לא הסיתו תושבים בערים אחרות בארה"ב, אין סיבה להאמין שתושבי מנהטן יוסתו לאלימות בגלל קמפיין פרסומי", קבע השופט, והוסיף: "המציאות היא שאוטובוסים ורכבות תחתיות הפכו במטרופולינים אמריקניים לפורומים לדיוני מדיניות. לא צריך לעודד את זה, אבל אין למנוע זאת".

את הקמפיין שבו מדובר מריץ הארגון AFDI - American Freedom Defense Initiative בראשות פמלה גלר.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: JewishNewsOne / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה