התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

הסיפור 'היהודי' המוזר של השבוע: יהודי-אמריקני ממונטנה ירה בברמן שהגיש לו קוקטייל לא כשר
מאת: דוד חריש | פורסם: 19.05.2015 17:11
"הברמן שיקר אותי כשאמר שהשתמש במיץ עגבניות רגיל וכשר, ולמעשה השתמש במיץ עגבניות מעורב במרק צדפים שאינו כשר", טען מונטה ליאון הנסון

מונטה ליאון הנסון

הסיפור 'היהודי' המוזר של השבוע התרחש במדינה שבה כמעט ואין יהודים - מונטנה.

מונטה ליאון הנסון (בתצלום למעלה), פנסיונר יהודי בן 59 שחי מזה 19 שנה בעיר הקטנה המילטון (Hamilton), התארח לפני כשבועיים בבר השכונתי הקטן שבאיזור מגוריו לאחר צהרים של יום ראשון, שבו נהג גם לשתות. הברמן ובעל הבר היה ידידו ושכנו ג'ו לואיס (29).

אלא שהפעם המפגש הידידותי הסתיים בוויכוח מר, לאחר שהנסון גילה כי הברמן הישקה אותו בקוקטייל לא כשר. הוויכוח הסתיים כאשר הנסון עזב את הבר בכעס.

אך הוא לא שכח. לטענת המשטרה, הנסון חזר לדירתו הסמוכה, סיפר לשכנתו על האירוע והודיע לה שהוא מתכוון להרוג אותו. היא לא הצליחה להרגיע אותו והוא הצטייד ברובה וארב ללואיס ליד בית הדירות שבו שניהם מתגוררים. "לרגע לא האמנתי שהוא מתכוון לכך ברצינות", העידה השכנה.

לאחר ששב עם חברתו מעבודתו, ב-2 לפנות-בוקר, הוציא לואיס את כלבו לצרכיו - ואז הנסון העלה אותם על הכוונת.

6 יריות נשמעו - הנסון ירה ופצע את חברו והרג את הכלב שלו.

חקירת המשטרה הובילה במהירות ליורה, שהודה מייד במעשה.

לטענת הנסון, הברמן צריך היה להזהיר אותו שהקוקטייל "בירה אדומה" מורכב מבירה בתוספת מיץ עגבניות ומרק צדפות. "ג'ו שיקר אותי כשאמר שהשתמש במיץ עגבניות רגיל וכשר, כשלמעשה השתמש ב-Clamato (מיץ עגבניות מעורב במרק צדפות) שאינו כשר", הוא אמר בחקירתו, וטען שהתכוון לפגוע רק בכלב.

הנסון לא מגדיר עצמו יהודי דתי, אך הוא מקפיד, לדבריו, לשמור על כשרות ומצוות. סניגורו, רון פיפר, טען השבוע בבית המשפט, כי מרשו פעל מתוך "התקף זעם בלתי נשלט עקב פגיעה עמוקה באמונתו ורגשותיו" - והביא לשחרורו של היהודי הפנאטי עד למשפטו בערבות של רבע-מיליון דולר.

לכל הכתבות החדשות

צילום: משטרת המילטון

הוסף תגובה חדשה