התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

השערוריה שמסעירה את יהודי ארה"ב: "הרב המציצן" מהבירה וושינגטון נשלח ל-6.5 שנות מאסר
מאת: רון ניב ודוד חריש | פורסם: 19.05.2015 19:05
בארי פרוינדל, אחד הרבנים המובילים בעולם האורתודוקסי המודרני בארה"ב, הורשע בכך שצילם בעירום 52 נשים שביקשו להתגייר וטבלו במקווה. כך חוּשב גזר דינו

הרב "המציצן" ברנרד (בארי) פרוינדל

הבעת שוק וחוסר אמון ניכרה על פניו של הרב ברנרד (בארי) פרוינדל (63) מוושינגטון הבירה (בתצלום למעלה), אחד הרבנים המובילים בעולם האורתודוקסי המודרני בארה"ב, כשניצב על רגליו בבית המשפט. סיפור הסגרתו ע"י הנהלת בית הכנסת שבו שירת במשך 25 שנים, באוקטובר אשתקד, ומעצרו ע"י המשטרה בחשד שצילם בחשאי יותר מ-50 נשים עירומות במקווה שהיה תחת פיקוחו, פורסם לראשונה (בעברית) ב-IsraeliLifeUSA.com.

הרב פרוינדל, חבר מועצת המנהלים בארגונים כמו מועצת הגיור של RCA וארגון הרבנים האורתודוקסיים בצפון אמריקה, קיווה לעבודות שירות. אך לא עזרו הודאתו במעשיו, חרטתו והטיפול הפסיכולוגי שהחל מקבל במטרה להירפא מדחפיו - השבוע בית המשפט גזר על מי שדבק בו הכינוי "הרב המציצן" 6.5 שנות מאסר!

הרב, שהושעה מאז מעצרו מכל תפקידיו הרבניים והציבוריים, הורשע ב-52 סעיפים הנוגעים למציצנות - מתקיפה מינית ועד התנהגות מינית בלתי הולמת, כשהסעיף החמור ביותר היה התקנת מצלמות וידאו במקווה של קהילת "קשר ישראל", שבראשה עמד, שבהן צילם נשים עירומות - בעיקר מתגיירות - טובלות במקווה.

ביה"מ חישב את העונש כך שהרב ייכלא ל-45 ימי מאסר על כל קורבן שהוכח במהלך המשפט כי צילם והקליט - סה"כ 52 נשים בשנים 2009 עד מעצרו ב-2014. אך בפועל הרב צילם כ-150 נשים, אלא שעל העבירות שאירעו לפני 2009 עלולה הייתה לחול התיישנות ולכן התביעה התמקדה בכ-50 מיקרים בלבד.

בנוסף יחולק כל כספו של הרב - שהיה בנוסף לתפקידיו הרבניים מרצה אורח פופולרי באוניברסיטאות יוקרתיות כמו פרינסטון, ייל, קולומביה וג'ורגטאון - בין הקורבנות ששמן הופיע בכתב התביעה.

"הרב הדריך אותי"

השופט ג'ופרי הלפרין קבע: "הרב פרוינדל ניצל לרעה את הכוח שהיה בידו על הקורבנות כדי לבצע את זממו. הוא מעל באמונן... ובאופן מכוון וממושך הפר הרב את פרטיותן של נשים שהגיעו אליו לגיור, והתעלל בהן: בעודן טובלות במקווה, הן הוקלטו ותועדו בחשאי עירומות, ללא ידיעתן או רשותן".

אחת העדות, גיורת צעירה, סיפרה: "הרב הדריך אותי לחכות על שפת המקווה דקות ארוכות לפני שאכנס למים... כדי שיוכל לצלם אותי".

מצלמת הווידאו, שגם הקליטה, מוקמה בתוך מכשיר רדיו ש'השקיף' על המקווה של הרב המציצן.

בית הכנסת "קשר ישראל" בג'ורג'טאון, וושינגטון די.סיקהילת "קשר ישראל" המשתייכת לזרם האורתודוקסי-מודרני, אינה משמשת בית רק ליהודי השכונה היוקרתית והעשירה ג'ורג'טאון, שבה נמצאים מוסדות הקהילה (בית הכנסת, שבו נמצא גם המקווה, בתצלום מימין). בין חברי בית הכנסת של "קשר ישראל" נמנים אישי צמרת בממשל האמריקני, בהם: שר האוצר ג'ק לו, והסנאטור ג'ו ליברמן.

פרוינדל היה בעת מעצרו נשוי ואב ל-3 ילדים, אך במהלך המשפט בני הזוג התגרשו.

על פי פקודת השופט הובל הרב באזיקים לריצוי מאסרו לאלתר. עורך דינו נדהם לא פחות ממרשו מחומרת העונש שהושת עליו וכבר הודיע כי יערער על גזר הדין, שכן לטענתו "הרב לא אנס ולא תקף פיזית ומינית אף אישה".

לכל הכתבות החדשות

צילום ביה"כ: BotMultichillT / ויקיפדיה
; צילום מסך של הרב: Kesher Israel / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה