התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

גם החסידים הניו יורקים רוצים לגדל מריחואנה כשרה למהדרין
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 30.06.2015 07:40
בין המתמודדים על "מכרז מיליארד הדולר" לגידול, הפצת ומכירת מריחואנה רפואית בניו יורק שמתקיים בימים אלה, מצאנו גם חסידים יהודים וגם חברות ישראליות

מריחואנה רפואית כשרה למיהדרין

שעה שארגון הרבנים האורתודוקסיים בארה"ב מנהל מגעים עם בתי גידול ומעבדות ייצור של מריחואנה בקולורדו המבקשים להציב בהן משגיחי כשרותורוב הרבנים כבר מסכימים, כי על פי ההלכה מותר לצרוך מריחואנה - עוברת הקהילה היהודית והישראלית בארה"ב לתחום הגידול - בימים אלה מתקיים בניו יורק "מכרז מיליארד הדולר", שבו ייבחרו 5 חברות שיזכו בזכיון בלעדי שבו יורשו לגדל, להפיץ ולמכור מריחואנה לצרכים רפואיים בניו יורק.

בין 43 המתחרים חברה בבעלות 2 חסידים יהודים ניו יורקים, המבטיחים לייצר מריחואנה "כשרה למיהדרין".

לדברי מיכאל מלניק - חסיד גור, וליאו פרידמן - חסיד סאטמר, בעלי רשת בתי אבות יהודים, הם נכנסו למכרז מסיבות עסקיות ומגובים בהבטחה למתן כשרות משני גופי הכשרות הגדולים בארצות הברית. הם מאמינים שסיכוייהם גדולים, שכן בניו יורק חי מספר שומרי הכשרות הגדול ביותר בארה"ב, ומתן זיכיון לחברה חרדית יאפשר גם לשומרי הכשרות לצרוך את הסם הקל הפופולארי מבלי לעבור על חוקי הדת.

כדי להוכיח את רצינותם רכשו מלניק ופרידמן שטח אדמה במחוז אולסטר, המוכן לזריעה - כך שיוכלו להתחיל לספק ממנו מריחואנה מינואר 2016.

למלניק ופרידמן יש כמה מתחרים ישראליים רציניים. שלוש חברות מובילות מישראל - "תיקון עולם", "שיח" ו"בטר" - יזמו שיתופי פעולה עם חברות במדינת ניו יורק והגישו מועמדותן למכרז. גם החברות הללו החלו ברכישת אדמות שעליהן יוקמו חממות גידול.

שלושתן נחשבות מועמדות ראויות ורציניות - ומנכ"ל אחת מהן, "תיקון עולם", אף רואיין בערוץ הטלוויזיה הכלכלי CNBC, שם טען, כי לחברה שלו יש את מאגר המידע הגדול ביותר בעולם על חולים המטופלים בקנאביס.

סוגיית כשרות המריחואנה עלתה זה מכבר על סדר יומם של פוסקי הלכה בארה"ב. כך, למשל, הרב דוד בלייך, פרופסור לתלמוד בישיבה יוניברסיטי, קבע בפסק הלכה, כי מריחואנה רפואית בצורת כדורים אינה צריכה הכשר מיוחד, אבל בצורת קפסולות או נוזל, ייתכנו בעיות כשרות, וכל שכן מריחואנה בתוך דברי מאכל. זו - כך קבע - זקוקה לכשרות בדיוק כמו כל עוגה או עוגיה אחרת.

בפסק הלכה אחר, הרב משה אלפנט, העומד בראש מערכת הכשרות העולמית OU, קבע כי יש להוציא תעודת כשרות לכל מוצר המכיל מריחואנה.

השימוש במריחואנה רפואית בניו יורק, שייהפך חוקי בתחילת השנה הבאה, יוגבל לשימוש בשמנים, משחות ומוצרי מזון בלבד, בניגוד למדינות אחרות בארה"ב (כמו קליפורניה), שאישרו כל צורה של שימוש במריחואנה רפואית, כולל השימוש הנפוץ ביותר - בעישון.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: SourceFed / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה