התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

גיוס שיא לפדרציה היהודית של ניו יורק: מתחילת השנה 207.8 מיליון דולר
מאת: הילה שחר, ניו יורק | פורסם: 13.07.2015 17:35
הפדרציה הניו יורקית, שמחזיקה בתקציב הפילנטרופיה הגדול ביותר של ארגון יהודי-אמריקני, תומכת בפרויקטים בישראל, בניו יורק, באוקראינה ובעוד עשרות מדינות

לוגו הפדרציה היהודית בניו יורק

 

הפדרציה היהודיה של ניו יורק (UJAגייסה מתחילת השנה סכום שיא של תרומות לארגון פילנטרופי מקומי בארה"ב - 207.8 מיליון דולר - עלייה של 10% בהשוואה לגיוסי השנה שעברה ושל עשרות-אחוזים בהשוואה לגיוסים לפני עשור. בכך השיגה הפדרציה ניו יורקית את תקציב הפילנטרופיה הגדול ביותר של ארגון יהודי-אמריקני.

רוב הסכום, למעלה מ-150 מיליון דולר, הגיע מקמפיין ההתרמה השנתי, שהסתיים בימים אלו ובמהלכו תרמו השנה 53,000 תומכים!

מנכ"ל הפדרציה היהודית בניו יורק, אריק גולדשטיין"בשנה האחרונה, הקהילה היהודית בניו יורק הוכיחה את נחישותה לתמוך בנזקקים - בין אם מדובר בילדים בשדרות, או בעקורים באוקראינה, או באמצעות סוכנויות סיוע וצדקה לנזקקים בבניו יורק עצמה", אומר אריק גולדשטיין (בתצלום מימין), שמציין שנה לכהונתו כמנכ"ל הפדרציה. "התפקיד החיוני והייחודי שלנו הוא היותנו רשת ביטחון עולמית להגנה על אוכלוסיות חלשות וסיוע במשאבים משמעותיים כדי לטפל בצרכים דחופים ביותר, הן בזמן משבר והן ביומיום".

נשיאת הפדרציה הפדרציה היהודית של ניו יורק, אליסה דוקטורוף"ההישג שהגענו אליו השנה בתחום גיוס הכספים", הוסיפה נשיאת הפדרציה, אליסה דוקטורוף (בתצלום מימין), "הוא עדות לכך שהקהילה היהודית בניו יורק איכפתית, מחוייבת ונדיבה למטרות של בריאות, חינוך וקהילתיות לא רק בניו יורק אלא גם בכל העולם".

חלק מיוחד מתקציב הפדרציה השנה יוקצה לטובת פרויקטים לאימוץ ועזרה לניצולי שואה. (דוגמא לפעילות הפדרציה היהודית בניו יורק בארץ).

הפדרציה היהודיה של ניו יורק היא אחת הוותיקות בארה"ב, פועלת מזה כ-100 שנה וחברים בה למעלה מ-50,000 יהודים החיים בתפוח הגדול ובפרבריו. הפדרציה הניו יורקית תומכת ומפעילה כ- 100 סוכנויות, בתי כנסת וארגונים יהודים, ופעילותה הפילנטרופית מתפרסת אל 70 מדינות.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: אתר הפדרציה

הוסף תגובה חדשה