התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

בהידברות ליהודי ארה"ב
מאת: אפרת כהן | פורסם: 21.08.2015 04:22
הסמינרים והכנסים בארה"ב של ארגון הקירוב היהודי הגדול ביותר בעולם כבר עשו לעצמם מוניטין, והשנה מורחב המעגל מחוף-אל-חוף ויכלול את מיטב כוכבי הערוץ

כוכבי "הידברות" מגיעים לארה"ב: במרכז, הרב זמיר כהן, יו"ר ומייסד ארגון הקירוב. מימין לשמאל: הרבנים אליהו עמר, יצחק פנגר, בועז ברדה ויוסי מזרחיכוכבי "הידברות" מגיעים לארה"ב: במרכז, הרב זמיר כהן, יו"ר ומייסד ארגון הקירוב. מימין לשמאל: הרבנים אליהו עמר, יצחק פנגר, בועז ברדה ויוסי מזרחי

כבר תקופה ארוכה, ימים כלילות, שצוות שלם של עובדים בארגון "הידברות" עמל ויגע במסירות אין קץ על הפרויקט הזה. אי אפשר בכלל לתאר כמה נדרש כדי לגרום לזה לקרות, אבל "יגעת ומצאת תאמין": במהלך סוף השבוע שבין ה-28-30 לספטמבר יתקיים במלון "הילטון סטמפורד" המפואר בניו יורק, סמינר השנה של הידברות שיכלול הרצאות מאלפות, מפי טובי המרצים של ארגון, שיגיעו באופן מיוחד וישקיעו את כל מרצם באהבה גדולה למען ישראלי ויהודי ארצות הברית. הסמינר יתקיים כחלק מפרויקט "אלול העולמי", ויהווה נקודת פתיחה לסיבוב ארצי שיימשך מיד לאחריו.

אז אם גם אתם סקרנים מה הולך להיות בכנס הזה, נוכל לספר שמדובר בסוף שבוע מפואר, לכל מי שחפצה נפשו להכיר קצת יותר מקרוב את הפנים היפות של היהדות. במהלך הכנס תוכלו לקבל תשובות לכל השאלות שתמיד היו לכם ולא היה לכם את מי לשאול, ובנוסף יתקיימו גם הרצאות מרכזיות לקהל בנושאים שונים, כמו: בריאות הגוף והנפש על פי הרמב"ם... איך לטפל בבעיה של רגישות אצל ילדים?... האם הפרנסה היא מזל או גורל?... שם האדם ומשמעותו... מה הוא סוד האותיות?... איך להתחתן ולהישאר נשוי?... האם יש חיים לאחר המוות?... האם אפשר לשנות את אופי האדם?... ועוד נושאים מרתקים שונים.

לרווחת המשתתפים, ההרצאות יתקיימו בשני אולמות, כשבאחד יתקיימו הרצאות בעברית, ובשני הרצאות באנגלית. בכנס ישתתפו מרצים מהשורה הראשונה בעולם: יהיו שם הרבנים זמיר כהן, יצחק פנגר, יוסף מזרחי, אלי עמר, בועז ברדע, וגם הזמר והפייטן בנימין דנישמן, שינעים את השבת בשירה איכותית ומרגשת.

לאורך כל סוף השבוע תוכלו ליהנות מתנאי אירוח בסטנדרטים גבוהים במיוחד, שיכללו ארוחות כיד המלך, פינוקים שונים וגם קייטנה מושקעת לילדים לפי קבוצות גיל, שתופעל ע"י 25 מטפלות צמודות. למעוניינים, מלבד ההרצאות המרתקות, ניתן יהיה לקיים שיחות אישיות עם הרבנים, ובמוצאי שבת תתקיים גם ההופעה המרכזית של הזמר בנימין דנישמן באולם המהודר.

אבל חכו, זו רק ההתחלה. עם תום הסמינר, יתפצלו הרבנים לאזורים שונים ברחבי ארצות הברית, שם ימשיכו בסבב הרצאות:

הרב זמיר כהן יקיים את הרצאותיו בסטטנד איילנד, ברוקלין, קווינס ובמיאמי.

הרב יצחק פנגר יקיים כנס מרכזי לישראלים בבית הכנסת "אחי עזר" שבברוקלין, ובהמשך יקיים עוד כנסים גם בגרייט נק, פייב-טאון ובקווינס.

הרב אליהו עמר והפייטן בנימין דנישמן יטוסו ללוס אנג'לס, לסבב מיוחד שיכלול הרצאות מרתקות, בשילוב מוזיקה טובה.

בדומה להם, גם המרצה ענת בן ארי תקיים - לנשים בלבד - חוגי בית באזורים שונים, וכן 4 כנסים, בהשתתפות הרב יצחק פנגר.

פניות רבות מישראלים שגרים בארה"ב

"הידברות" הוא ארגון הקירוב היהודי הגדול ביותר בעולם, עם למעלה מ-350 עובדים, ערוץ טלוויזיה ושפע פעילויות תקשורתיות. מאז היווסדו, חרט הארגון על דגלו להראות את פניה היפות של היהדות האמיתית והערכית, השונה מרחק שנות אור מהדרך שבה מנסים להכתים ולצייר אותה.

מלבד פעילות אינטנסיבית בישראל, החל הארגון לקיים ב-3 השנים האחרונות פעילויות של קירוב והסברה יהודית גם מעבר לים.

"אחרי ההישגים בישראל, צריך להגיע גם לציבור בחו"ל", מסביר הרב זמיר כהן. "במשך כל השנה מגיעות פניות רבות מישראלים שגרים ברחבי ארה"ב ובמקומות נוספים, ומבקשים לקבל מידע, ייעוץ רוחני וזוגי, שנוגע בחלקו גם למקרים של זוגות מעורבים נשואים. רבים ביקשו להשתתף בפעילות ואף לארח בביתם מרצים, ואנחנו שמחים להיענות לכך". 

לצורך הפעילות בארה"ב נפתח בלוס אנג'לס "בית הידברות", שלפני כחודשיים שודרג לבניין גדול יותר. הבית בלוס אנג'לס מציע מגוון פעילויות מהנות וסיוע בנושאים שונים. בין היתר, נמסרים בו שיעורי יהדות מרתקים בכל תחומי החיים מפי טובי המרצים, שגם משודרים בלווין ובחלקם אף מתקיימים כחוגי בית. מלבד זאת, אפשר ליהנות מחנות ספרים ייחודית המופעלת בו, מתן ייעוץ רוחני בעת הצורך בנושאים שונים, כמו זוגיות, חינוך ילדים, הלכה, התחזקות, ועוד. בעתיד, יציע הבית שירותים נוספים לכל בני המשפחה, שיכללו קורסים, סדנאות, וגם פעילות 'אפטר סקול לילדים'. (לפניות ל"בית הידברות" ניתן להתקשר לטלפון  323-984-7349 או לשלוח אי מייל: [email protected]).

הרב זמיר כהן"לא קל לעזוב הכל ולצאת למסע בארה"ב"

על כל הפרויקט האדיר הזה, מנצח אדם אחד, שמלבד היותו יו"ר ומייסד הידברות, משמש גם במספר כובעים נוספים, ושמו הרב זמיר כהן (בתצלום מימין) בין היתר, הרב כהן משמש רב בשכונת אתרוג בביתר עילית עיר מגוריו, ראש ישיבת "היכל מאיר" לבעלי תשובה, רב פוסק שרבים מבקשים להיוועץ בו, סופר שכבר חיבר ספרים רבים בנושאים שונים, וכמובן אב למשפחה. ולמרות זאת, בתוך לוח הזמנים העמוס לעייפה שלו, מוצא הרב כהן זמן כדי להגיע לביקור אצל אחיו היהודים בארצות הברית.

"מטבע הדברים, לא קל לעזוב הכל ולצאת למסע של שבועיים בארה"ב", מסביר הרב כהן, "אבל אנחנו חשים מחויבות ואהבה לכל יהודי בעולם, ומדי פעם אנחנו עוזבים הכל ויוצאים לחו"ל. הימים האלה, ימי חודש אלול לקראת ראש השנה ויום הכיפורים, נבחרו ליציאה הנוכחית, משום שהם ימים של התבוננות פנימית, של אמירת סליחות הפותחות את הלב, ויש בימים אלה מסוגלות לשפר את עצמנו ביתר קלות בכל תחומי החיים".

בכל הנוגע לכלל פעילות הארגון, לרב זמיר כהן חשוב לסייג ולהבהיר נקודה משמעותית: "בהידברות שמים דגש גדול לא על הטפה, כי אם על הצגת העמדה של היהדות... יש בורות גדולה, בעיקר בקרב בני נוער, שלא מכירים את היהדות מהצד היפה שלה. הגישה שלנו היא 'כך אומרת היהדות. רוצה – תיקח, לא רוצה – אל תיקח'. אבל לכל הפחות, יש לתת את המידע הראוי לכל אדם".

הרב יצחק פנגראחד המרצים המובילים והמבוקשים בעולם ההסברה היהודית היום, שגם משתתף בסבב הידברות הקרוב, הוא הרב יצחק פנגר (בתצלום מימין) מבט אחד באיש, לא יוכל להסגיר כהוא זה את כברת הדרך שעבר, רק כדי לגלות שהאמת נמצאת במגרש הביתי שלו. במהלך החיפוש שלו אחר האמת, הרב פנגר חקר ולמד את כל הדתות, כולל האסלאם, הנצרות והבודהיזם.

במסגרת החיפוש שלו, חי גם תקופה ממושכת בהודו, שם הצטרף למנזר השתקנים וחי כנזיר בודהיסטי. אולם לאחר חודשים ארוכים של שתיקה ארוכה, במהלכם הקפיד שלא להוציא אף מילה מהפה, החליט לשבור שתיקה. להפתעתו המוחלטת, המילים הראשונות שהוציא מפיו, היו... הפסוקים מדרשת בר המצווה שלו. נפעם ונרגש מהמעשה, החל להאיר בנשמתו ניצוץ ראשוני שהרגיש כמו אמת.

סקרן, הוא חזר לארץ, הפך למאסטר ברייקי, מטפל ומרצה מבוקש בתחום שהעביר סדנאות וגלגל סכומים מרשימים של כסף. אבל כל שהזמן עבר, הבין הרב פנגר, שהנפש שלו פנימה נותרה עדיין בצימאונה. בארץ, החל להתקרב ליהדות באיטיות, בהמשך נכנס לישיבה לבעלי תשובה וכעבור תקופה נישא.

כיום הוא מתגורר בקרית ספר יחד עם אשתו וילדיו, ומרצה בכל רחבי הארץ והעולם בכל מה שקשור ליהדות. מתוך המסע האישי והתובנות שלו, הרב פנגר עוזר לאנשים לעבור את המסע והחיפוש האישי שלהם בדרך הביתה, אל חיים מלאי סיפוק ומשמעות. בהמלצה חמה, את ההרצאות של הרב פנגר, אסור לכם לפספס, ואם אתם רוצים להבטיח לעצמכם כסא אחד פנוי – כדאי לכם להקדים ולהגיע כבר לפני ההרצאה כדי לתפוס לעצמכם מקום ישיבה, שכן מדובר באחד המרצים המבוקשים ביותר בכל עולם היהדות.

 ענת בן אריהמרצה של הסלבס

גם המרצה ענת בן ארי (בתצלום מימין), תצטרף לסבב הזה, במיוחד עבור הנשים שבינינו. במקצועה, בן ארי היא בכלל אשת היי-טק, שעד לפני מספר שנים החזיקה בקריירה מרשימה כמנהלת פרויקטים בחברה נחשבת. בשלב כלשהו, גילתה את אור היהדות, התפטרה מעבודתה, וכיום היא מקיימת ערבי נשים עוצמתיים המשלבים הפרשת חלה או סעודות אמנים, תוך דגש על העצמה נשית מיוחדת ומתוך המון המון אהבה. אבל גם אם כבר יצא לכן להיות בערב כזה – בן ארי מתריעה שמדובר בחוויה מיוחדת, שונה מכל מה שהכרתן עד כה.

בן ארי חזרה מסבב דומה בקליפורניה לפני שבועיים בלבד, והיא עושה את הסבב הזה עם הידברות זו הפעם השלישית ברציפות, ובכל פעם נפעמת מכמות האהבה שהיא זוכה לקבל. "לא ציפיתי לכאלה כמויות של חום ואהבה", היא מתארת. "התחלתי את הערב בסביבות שבע וחצי, ובשעות הקטנות של הלילה נשים עוד ביקשו שאשאר ולא רצו שאלך. הן היו מרותקות, וביקשו שאסביר להן עוד ועוד חכמה נשית מתוך היהדות. על הכח של האמא בבית, על השוואת האישה למנורה בבית המקדש, ועוד. באיזשהו שלב הצעתי שניקח הפסקה של עשר דקות כדי לשתות משהו, והן התנגדו נמרצות. בסוף אמרתי להן: 'אוקיי, אז בואו ניקח הפסקה בשבילי, לא בשבילכן'", היא צוחקת. "מה שהיה לי שם לא היה לי בשום מקום. זה היה פשוט מדהים".

מעוניינים בפרטים נוספים? רוצים לקחת חלק בפעילות - או להזמין את מרצי הידברות לביתכם?... צרו קשר עם ארז מיימון בטל': 323-984-7349 או במייל [email protected]

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה