התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

צעיר יהודי-אמריקני תבע את אמו: החזירי לי את מתנת הבר-מצווה
שרות ILUSA | פורסם: 29.08.2015 19:00
ובית משפט בניו יורק חייב השבוע את אמו של הסטודנט מלונג איילנד לשלם לו כספים שקיבלה מסבתו וש'החזיקה עבורו' במשך 8 שנים

בתביעה חסרת תקדים בתולדות המשפט האמריקני, פסק בסוף השבוע שופט בית המשפט במחוז נסאו שבניו יורק, כי על אם לשלם לבנה 5,000 דולר ( ועוד 5,000 כריבית והוצאות משפט), שהיא מחזיקה לטענתו מזה 8 שנים מאז הבר-מצווה לו.

ג'ורדן זיידמן (20), סטודנט מלונג איילנד, טען בתביעה יוצאת הדופן, כי בבר מצווה שלו אמרה לו סבתו, רייצ'ל סטיינפלד, המכונה "באבא", כי העבירה לאמו, בתה, 5,000 דולר - מתנת הבר מצווה שלו, "בדיוק כפי שנתתי לאחיך ולאחותך", אמרה לו הסבתא באירוע שהתקיים בבית כנסת בלונג איילנד באוקטובר 2007. "היא תשמור עבורך את הכסף ותיעזר בו כדי לממן את לימודיך בקולג'".

במהלך המשפט סופר סיפור משפחתי קשה. הוריו של ג'ורדן נפרדו כשהיה עולל, בשנת 1998. הגירושים היו מכוערים, אולם בהסכם הגירושין התחייבו שני ההורים לתרום את חלקם למימון הלימודים.

לטענת ג'ורדן, לא רק שאמו אינה תומכת בלימודיו האקדמאיים, אלא שהיא גם סירבה להעביר את מתנת סבתו אליו, שיועדה לצורך לימודיו.

לבית המשפט הוצגה ראייה: דף חשבון בנק המראה הפקדה שביצעה אמו לתכנית חסכון למימון לימודי קולג', שלידה נכתב בכתב ידה של אמו: "אני חייבת לג'ורדן 190 דולר + 5,000 דולר מבאבא".

האם והסבתא לא הוזמנו לבר-מצווה

אמו של ג'ורדן, שירלי זיידמן, טענה בבית המשפט שהיא זוכרת את ההפקדה, אבל אינה זוכרת שכתבה או שנאמר כי זהו כסף השייך לג'ורדן והכחישה שקיבלה בכלל את הכסף שהבטיחה אמה לבנה.

במרירות סיפרה שירלי זיידמן כיצד התרחק ג'ורדן ממנה עוד שנים לפני הבר מצווה, וכי לא היא ולא סבתו הוזמנו לבר המצווה. למרות זאת, הן הגיעו ועל פי עדים שהיו באירוע ביקשו "להרוס" את החגיגה.

"הצדק נעשה", מלמל ג'ורדן כששמע את פסק דינו של השופט. "זה פחות הכסף ויותר העקרון".

אלא שאמו לא רואה בכך סוף פסוק, ופרקליטה הודיע כי תערער על הפסיקה. "פסק הדין הזה אינו מבוסס על שום תקדים, ולכן אנחנו מאמינים שערכאה גבוהה יותר תפסוק אחרת", אמר הפרקליט בשם האם.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה