התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

האם עיריית ניו יורק מפלה לטובה יהודים בדו"חות תנועה וחנייה?
מאת: הילה שחר, ניו יורק | פורסם: 19.10.2015 17:06
ה"ניו יורק פוסט" טוען, כי מאז תחילת כהונתו של ראש העיר החדש, ביל דה בלאזיו, בשנה שעברה, ירד בשליש מספר עברייני התנועה והחנייה בברוקלין

האם ראש עיריית ניו יורק (העושה בימים אלה ביקור הזדהות בישראל) הינחה את שווטרי התנועה ופקחי החנייה שלו שלא להקפיד במתן דו"חות חנייה בשכונות היהודיות בעיר?

על פי כתבה שהופיעה במהדורת סוף השבוע של ה"ניו יורק פוסט", מאז תחילת כהונתו של ראש העיר החדש, ביל דה בלאזיו, בשנה שעברה, רשמו הממונים על כך פחות דו"חות תנועה וחנייה בשכונות היהודיות, בייחוד בברוקלין. לטענת העיתון, דה בלאזיו נבחר לראשות העיר "בזכות תמיכת היהודים, בייחוד היהודים האורתודקסיים" ובזכותם הוא מקווה להיבחר שוב. 

תחת הכותרת "חסידים מקבלים פחות דו"חות תנועה בגלל שהם בוחרים בדה בלאזיו", מצוטט, בעילום שם, עוזר לשעבר של ראש העיר, שאומר בין היתר: "הם (היהודים האורתודוקסיים) מקבלים את כל מה שהם מבקשים". העיתון מציין, כי לאחרונה ראש העיר גם ביטל את החוק נגד מציצה בברית מילה בגלל לחץ יהודי.

העיתון מצא, כי בתקופת כהונתו של דה בלאזיו חלה ירידה של כשליש במספר דו"חות התנועה והחנייה שניתנו בשכונת ויליאמסבורג, למשל. עדיין מדובר בלא מעט דו"חות -  7,077 דוחו"ת ב-9 החודשים האחרונים, אך בהשוואה לתקופת כהונתו של ראש העיר היהודי, מייקל בלומברג, שאז נרשמו בויליאמסבורג בממוצע 10,365 דו"חות כל 9 חודשים.

"העסקנים (היהודים) מסדרים את העניינים ישירות עם ראש העיר ועם ראשי NYPD", אומר היועץ לשעבר שמצוטט ב"ניו יורק פוסט".

'עסקנים' בקהילה היהודית בברוקלין אומרים, כי הירידה במספר דו"חות התנועה בברוקלין היא תוצאה של "קמפיין הזהירות" שנערך בשנה האחרונה בברוקלין, שבעיקר הטיף לא להשתמש בטלפונים סלולריים תוך כדי נהיגה, לאחר שנמצא כי רוב הדו"חות היו בשל כך ובשל היעדר חגורות בטיחות בזמן הנסיעה - תופעות שנמצאות בירידהלאחר הרצת הקמפיין.

לכל הכתבות החדשות

צילום: http://www.freedigitalphotos.net /  vectorolie

הוסף תגובה חדשה