התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

שבת שלום: נשבר שיא גינס של החלה הגדולה בעולם (וידאו)
מאת: דוד חריש | פורסם: 31.10.2015 18:07
כ-2,000 נשים מניו יורק לשו שעות ארוכות את הבצק לפני שקלעו חלה לתפארת באורך של למעלה מ-6 מטר (20 רגל), שהוכרזה בו במקום, כי היא מהווה שיא שלא היה כמותו

אפילו הצלם לא הצליח לתפוס את מלוא אורכה של החלה, שעה שנציג ספר השיאים של גינס מאשר את היותה שיא עולמי חדש

אפילו הצלם לא הצליח לתפוס את מלוא אורכה של החלה, שעה שנציג ספר השיאים של גינס מאשר את היותה שיא עולמי חדש

תמיד טוב לציין את יום השבת, אבל בשבוע שעבר צויין פרויקט השבת הבינלאומי, Keeping it Together או Shabbos Project, שמקורו אצל יהודי דרום אפריקה, אך השנה התפשט לכל רחבח העולם. הרעיון: שמירת שבת אחת בשנה ביחד, של יהודים חילונים ודתיים בכל רחבי העולם.

על פי הערכות, כמיליון יהודים השתתפו במיזם, שמוביל הרב הראשי של יהודי דרום אפריקה, וורן גולדשטיין. חלקם שמרו שבת בפעם הראשונה בחייהם, אחרים ששומרים שבת בתכיפות רבה יותר – אירחו מכרים וזרים בבתיהם. מאות מרכזים קהילתיים ערכו אירועים לקראת השבת ובמהלכה, שהפכו למפגן תמיכה במדינת ישראל. לדברי מארגני השבת הבינלאומית, המצב הביטחוני בארץ דווקא הביא להשתתפות מוגברת במיזם.

אבל שיא השבת הבינלאומית השנה היה... שבירת שיא גינס של אפיית החלה הארוכה והגדולה ביותר אי פעם. האירוע הפומבי התקיים במלון Park Slope שבברוקלין ולמעלה מ-2,000 נשים לשו שעות ארוכות את הבצק לפני שקלעו חלה לתפארת באורך של למעלה מ-6 מטר (20 רגל), שהוכרזה בו במקום ע"י נציג ספר השיאים, כי היא מהווה שיא שלא היה כמותו.

תראו:

 

{C}{C}{C}{C}{C}

Shabbos Project Challah Certified By Guinness As World’s Longest Braided Bread


 

בניו יורק, במיאמי, בלוס אנג'לס ובקהילות יהודיות-אמריקניות אחרות ברחבי היבשת פתחו מאות משפחות יהודיות את בתיהם ואירחו משפחות שאינן מאומנות בשמירת שבת.

וגם מצפון לגבול, ב-ונקובר, קנדה, בילו כמה עשרות זוגות יהודיים שבת כהלכתה לראשונה בחייהם, בעזרת ובחברת שומרי שבת.

בשמירת השבת הבינלאומית, ציינו המארגנים, השתתפו השנה גם עשרות משפחות מתבוללות, שבהן רק אחד מבני הזוג יהודי.

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך ווידאו: VINnews / יו טיוב

 

 

 

הוסף תגובה חדשה