התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

כשרוּת ודתיוּת: לא אצל (רוב) יהודי ארה"ב
מאת: דוד חריש | פורסם: 08.11.2015 11:20
בסקר שבחן את הדתיוּת של אזרחי ארה"ב, נמצא שהיהודים 'דתיים' הרבה פחות מבני דתות אחרות. ואם צריך המחשה, 57% מהנסקרים אוכלים בשר חזיר

 

 

 

 

אחד מסימני ההתבוללות המובהקים בקרב יהודי ארצות הברית הוא אי שמירה על כשרוּת.

כך עולה מסקר רחב היקף, שערך מכון המחקר האמריקני הנחשב Pew על מידת הדתיוּת של אזרחי ארה"ב, מצא כי בקרב היהודים אחוזים גדולים יותר של אנשים שאינם 'שומרים על דתם' בהשוואה לבני דתות אחרות החיים באמריקה.

דוגמא מובהקת היא תשובה לשאלה שהופנתה ליהודים ממשתתפי הסקר, האם הם מקפידים לא לאכול בשר חזיר. 57% מהנשאלים היהודים אמרו שאינם נמנעים ממוצרי בשר חזיר, לעומת 9% בלבד מהמוסלמים שהודו שהם צורכים חזיר.

בעוד שרק 40% מהיהודים נמנעים מהבשר הטרף, עושים זאת 90% מהמוסלמים החיים בארה"ב. (האחוזים הנותרים הם אנשים שסירבו להשיב לשאלה).

לא הולכים לבית כנסת

עוד מצא הסקר, כי כשני-שליש, 65%, מיהודי ארה"ב אינם, או כמעט אינם, הולכים באופן קבוע לבית כנסת, אינם מתפללים ואינם משתתפים באירועים דתיים (כמו חגים), למעט חתונות או הלוויות.

29%, לעומת זאת, טענו שהם מתפללים מדי יום, אם בבית כנסת או בגפם.

24% מתפללים או הולכים לבית כנסת בין פעם בשבוע לפעם בחודש.

לשם השוואה - 88% מהנסקרים הנוצרים בארה"ב טענו שהם מתפללים מדי יום! רק 9% הודו שאינם או שכמעט אינם מתפללים או מבקרים בכנסייה.

בקרב המוסלמים - כ-70% אמרו שהם מתפללים כל יום, במסגד או בגפם.

כמה שיותר דתי - יותר רפובליקני

בהתקרב הבחירות לנשיאות ארצות הברית, בחן הסקר גם את הנטיות הפוליטיות של יהודי ארה"ב, ומצא שככל שהיהודים 'דתיים' יותר הם נוטים יותר להצביע למפלגה הרפובליקנית ולתומכיה.

אך בגדול, מה שנמצא שוב ושוב בסקרים ומישאלים מקבל חיזוק נוסף בסקר "פיו": כשני-שליש, בסקר זה 64%, מהיהודים תומכים במפלגה הדמוקרטית ובמועמדיה. ורק כרבע, 26%, תומכים ברפובליקנים ובמועמדיהם.

למחקר המלא

לכל הכתבות החדשות

freedigitalphotos.net  / Photo by vectorolie / Photo by David Castillo Dominici

הוסף תגובה חדשה