התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

דרושה בדחיפות להדלקת נר חנוכה בבית הלבן: חנוכיה עם סיפור
שרות ILUSA | פורסם: 18.11.2015 20:13
אובמה החליט לפנות השנה לציבור היהודי-אמריקני בחיפוש אחר "חנוכיה עם משמעות" שבה ידליק נר ראשון של חנוכה ב-Grand Foyer, במסיבת ענק כל-יהודית

הנשיא אובמה ו"החנוכיה האתיופית" מישראל שבה בחר הנשיא אובמה להדליק את נר חנוכה בשנה שעברה. איתו ועם מישל, ד"ר אדם לוין מארגון "יד ביד" בירושלים, ואתקליט סיפייה מארגון האתיופים הצעירים בישראלהנשיא אובמה ו"החנוכיה האתיופית" מישראל שבה בחר הנשיא אובמה להדליק את נר חנוכה בשנה שעברה. איתו ועם מישל, ד"ר אדם לוין מארגון "יד ביד" בירושלים, ואתקליט סיפייה מארגון האתיופים הצעירים בישראל

יש לכם חנוכיה שנלווה אליה סיפור מעניין ומפיק לקחים - נשיא ארה"ב ברק אובמה רוצה להדליק השנה נר חנוכה ב"מנורה עם סיפור" בטקס המסורתי שיתקיים ב-Grand Foyer שבבית הלבן בוושינגטון בליל החג הראשון, ב-6 בדצמבר.

מדי שנה עורך הנשיא באשר הוא מסיבת חנוכה והדלקת נר חנוכה בבית הלבן, אליה מוזמנים עשרות רבות של מכובדים יהודים מכל רבדי החברה היהודית - בראשם סנאטורים, אישי ממשל, רבנים מובילים, ראשי הזרמים היהודיים השונים בארה"ב וסלבס יהודים-אמריקנים. אגב, לרגל המסיבה הבית הלבן מכשיר את אחד ממטבחיו, בהשגחת חב"ד, ואוכל כשר למיהדרין מוגש לחוגגים.

רגע השיא של המסיבה הוא טקס הדלקת נר חנוכה, עבורו בוחר הבית הלבן מדי שנה "חנוכיה עם משמעות".

כך, למשל, ב-2012 הדליק הנשיא נר בחנוכיה בת 90 שנה ששרדה את ההוריקן סנדי שתקף את החוף המזרחי של ארה"ב. ב-2013 הוא הדליק חנוכיה ששרדה את השואה, אשר הובאה מפראג (בתצלום למטה). בשנה שעברה הדליק הנשיא שתי חנוכיות - אחת שנוצרה בירושלים ע"י ארגון "יד ביד" ושנייה שהורכבה ע"י ארגון צעירים ישראלים ממוצא אתיופי.

הדלקת נרות בבית הנשיא

המישלוח על חשבונכם!

בהודעה שפירסם השנה הבית הלבן נאמר: "אנחנו מחפשים השנה משהו שונה... חנוכיה מיוחדת עם סיפור חיים על משפחה מיוחדת, על קהילה מיוחדת, על המסורת היהודית ארוכת השנים של הדלקת נרות חנוכה, בארה"ב, בישראל, או בכל מקום בעולם.

"אנחנו מבקשים את עזרת הציבור לאתר את החנוכיה המיוחדת הזו. ספרו לנו על החנוכיה המיוחדת, ולמה אתם חושבים שהיא מתאימה שידליקו בה נרות חנוכה דווקא בבית הלבן. שילחו לנו תמונה, את הסיפור שמאחוריה ופרטי בעל החנוכיה".

עלות המשלוח לבית הלבן של החנוכיה שתבחר ועלות הביטוח הנדרש - ישולמו ע"י השולח. ובעל החנוכיה לא יוכל להשתתף באירוע.

הדד-ליין להגשת הצעות מתקתק (דחוף!): 20 לנובמבר בשעה 12 בצהריים שעון החוף המזרחי בארה"ב.

התחברו מכאן לפרטים נוספים, הרשמה והשתתפות

לכל הכתבות החדשות

צילומים: הבית הלבן

הוסף תגובה חדשה