התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

אחד ההרוגים בהתקפת הטרור בסן ברנרדינו: "יהודי למען ישו" שרב עם הרוצח בנושאי דת
מאת: אורנית חיון | פורסם: 06.12.2015 17:34
ניקולאס ת'לסינוס (52) ז"ל, שעבד עם הרוצח סייד פארוק במחלקת הבריאות המחוזית, טען ש"אין עם מי לדבר" והאשים את עמיתו בפנאטיות. ראיון עם אשתו

עוטה טלית - כך ביקשה ג'ניפר ת'לסינוס שיזכרו את בעלה, ניקולאס, שנהרג בהתקפת הטרור בסן ברנרדינועוטה טלית - כך ביקשה ג'ניפר ת'לסינוס שיזכרו את בעלה, ניקולאס, שנהרג בהתקפת הטרור בסן ברנרדינו

"גם אם לא יהודי מלידה, הוא היה יהודי בכל רמ"ח איבריו" - כך תיארו ידידים ומכרים את ניקולאס ת'לסינוס (Nicholas Thalasinos), שהגדיר עצמו יהודי-אמריקני בן 52, שעבד כמפקח במחלקת הבריאות המחוזית של מחוז סן ברנרדינו ונרצח ע"י עמיתו לעבודה, סייד פארוק, בהתקפת הטרור שביצע עם אשתו טאשפין מאליק בהשראת דאע"ש על המרכז הציבורי בעיר, אשר הותירה 12 הרוגים ו-21 פצועים.

אשתו של ההרוג, ג'ניפר, סיפרה שבעלה השתייך לארגון "יהודים למען ישו" והיה בעצם מיסיונר של היהדות - "שליחותו בחיים הייתה להמיר ליהדות כמה שיותר אנשים והוא היה אוהד ללא גבול של המדינה היהודית".

ניקולאס הכיר היטב את רוצחו, מאז שפארוק החל לעבוד במחלקת הבריאות המחוזית, שעבורה עובד ניקולאס מזה 13 שנה.

עמיתים לעבודה מציינים שבין השניים פרצו לעיתים ויכוחים על דת, שאף התחממו לדיבורים רמים. בעוד שניקולאס טען באוזני פארוק שהאסלאם אינה דת של שלום, פארוק חזר וטען שהאמריקנים לא מבינים את האסלאם.

"הוויכוחים האלו היו מסתיימים לרוב כשניקולאס אומר שאי אפשר לדבר עם פארוק, שהוא פאנט", סיפר אחד מעמיתיהם לעבודה של הרוצח והנרצח.

לעומת זאת אשתו אומרת, כי "הוא ידע כמובן שפארוק מוסלמי, אבל מעולם לא שמעתי ממנו אומר משהו בגנותו או על קיצוניותו. עם זאת, הייתה לניקולאס דיעה נחרצת נגד הטרור האיסלאמי".

אשתו של ניקולאס מספרת עוד, כי בעלה היה נתון לאיומי רשת תמידיים בשל פוסטים פרו-ישראלים שכתב בעמוד הפייסבוק שלו.

ערב לפני הטבח, כתב ניקולאס את הפוסט האחרון שלו, בו מחה נגד האנטישמיות ברשת ונתן דוגמא למסר מאיים שקיבל בנוגע לתמיכתו בישראל, אותו ציטט: "לעולם לא תהיה לכם מדינה ליהודים, כי אתם פושעים ופחדנים. אתם משתמשים בארה"ב ובאירופה שיילחמו עבורכם. בקרוב תמותו".

ת'לסינוס ענה למאיים: "שכחת שמדינת ישראל קיימת".

ג'ניפר, מורה, הכירה את בעלה לפני כ-14 שנה באמצעות האינטרנט. לאחר נישואיהם הוא עבר מניו ג'רזי לדרום קליפורניה לגור איתה בעיר הקטנה והשלווה קולטון, לא הרחק ממקום העבודה החדש שמצא כמפקח תברואה בסן ברנרדינו.

לדברי ג'ניפר, מאז ומעולם הוא הגן תמיד בלהט על מדינת ישראל, והיה פעיל בדיונים על ישראל ועל היהדות בפורומים באינטרנט.

חבר שלו, ג'ואי שמעוני, מתאר את ניקולאס ב-6 מילים: "אדם נפלא, בעל נהדר, נשמה מתוקה".

לכל הכתבות החדשות

צילום מפייסבוק

הוסף תגובה חדשה