התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

חייל יהודי-אמריקני בין הרוגי פיגוע התאבדות באפגניסטן: לא סיפר למשפחתו על שירותו המסוכן
שרות ILUSA | פורסם: 24.12.2015 16:25
פיטר טאוב, סרג'נט בחיל האוויר האמריקני, הותיר ילד בן 3 ואשה בהריון המצפה לילדו השני בקיץ. "היינו כל כך גאים בו כשהתנדב לשרת, וחשבנו שהוא בכלל בסעודיה"

פיטר טאוב בתצלום רשמי של חיל האוויר האמריקני, ובתצלום למטה בפוזה היתולית עם אשתו, כריסטינה, ובתו בת ה-3

פיטר טאוב בתצלום רשמי של חיל האוויר האמריקני, ובתצלום למטה בפוזה היתולית עם אשתו, כריסטינה, ובתו בת ה-3

פיטר טאוב (Peter Taub), יהודי-אמריקני מפילדלפיה, בן 30, סרג'נט בחיל האוויר האמריקני, נשוי (לכריסטינה) ואב לילדה בת 3 שאשתו בחודשי הריונה האחרונים עם השני - הוא אחד ההרוגים בפיגוע התאבדות טאליבני באפגניסטן שאירע בתחילת השבוע, ההתקפה הקטלנית ביותר על כוחות נאט"ו והאמריקניים בפרט לאחר רגיעה יחסית מאז הקיץ.

הפיגוע התרחש סמוך לבסיס חיל האוויר Bagram Airfield, כ-40 קילומטרים מצפון לבירה האפגנית קאבול, שהוא אחד הבסיסים המרכזיים של נאט"ו באפגניסטן. מחבל מתאבד רכוב על אופנוע ממולכד התנגש בפטרול של שכלל חיילים אמריקנים ושוטרים אפגניים. 6 חיילים אמריקנים נהרגו ו-2 נוספים נפצעו, כמו גם 3 שוטרים אפגנים.

טאוב, ששירת בחיל האוויר האמריקני מזה 8 שנים, נפצע קשה ומת מפצעיו זמן קצר לאחר שפונה למתקן רפואי בבסיס.

אמו, ארלין וגנר, בעלת מסעדה (בשם Bub and Pops) ב-Dupont שליד הבירה וושינגטון, אחיו של פיטר, ג'ונתן, השף של המסעדה, ואביו (הגרוש מאמו), קיבלו אחרי שעות אחדות את הידיעה המרה.

ההפתעה הייתה בלתי נתפסת. הם סיפרו כי כלל לא ידעו שפיטר נמצא באפגניסטן, חשבו שהוא בערב הסעודית. "הוא הסתיר מאיתנו את שליחותו לאפגניסטן", אמר האב ההמום, "הוא לא רצה להדאיג אותנו".

"כשחזרתי מהעבודה הבייתה חיכו לי בחוץ נציגי חיל האוויר... והבנתי", סיפרה האם השכולה. "זה הדבר הכי גרוע שקרה לי בחיים והתחושה נוראית".

 פיטר טאוב ובתו, באחד מחופשותיו האחרונות בפילדלפיה פיטר טאוב ובתו, באחד מחופשותיו האחרונות בפילדלפיה

אביו, תושב פיטסבורג שבפילדלפיה, שם חיים גם אשתו של פיטר ובתו, סיפר עד כמה הייתה המשפחה גאה בהחלטתו להתנדב לשירות צבאי ושירותו בחיל האוויר, כאיש "כוחות מיוחדים". לדבריו, פיטר אהב את השירות הצבאי, ראה בו ייעוד - אך במקביל היה "איש משפחה" שהקפיד לשמור על קשר כאשר שירת מעבר לים.

ביום רביעי הגיעה גופתו לקבורה בארה"ב. המסעדה המשפחתית נסגרה לימי האבל והמשפחה פתחה קרן לתמיכה באלמנתו וילדיו של פיטר טאוב.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: עמוד ההתרמה לפיטר טאוב; וצילומי מסך מ-NBCוושינגטון

הוסף תגובה חדשה