התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

המשרד לביטחון פנים קורא ליהודי ארה"ב "לשמור על עירנות" בעקבות איומים על בתי ספר יהודיים
מאת: דוד חריש | פורסם: 10.02.2016 16:14
התראות על פצצות "שיהרגו את היהודים" החרידו משלוותם לפחות 2 בתי ספר יהודיים בקליבלנד ובפילדלפיה. הילדים לא נשלחו הבייתה ולא נמצא דבר

על הכוונת של דאע"ש? תלמידים וסגל ביה"ס מנדל בקליבלנד, שקיבלו באמצע יום לימודים איום פצצהעל הכוונת של דאע"ש? תלמידים וסגל ביה"ס מנדל בקליבלנד, שקיבלו באמצע יום לימודים איום פצצה

גורמי חינוך יהודיים בארצות הברית אימצו היום את קריאת המשרד לביטחון פנים האמריקני לשמור על עירנות, נוכח מה שנראה כגל של איומים המופנים ישירות כלפי בתי ספר יהודיים ברחבי ארצות הברית.

ברוב המיקרים - מסר גורם חינוך יהודי בכיר בניו יורק, העניין אינו זוכה לפרסום מעבר מעגל ההורים, התלמידים וקהילת בית הספר. באף מקרה, תודה לאל, לא נמצא עד כה ממש באיומים, והם נסגרו כ"מתיחות" או "איומי סרק".

לאחר שבתחילת השבוע בתי ספר יהודיים בבריטניה, בהם לומדים אלפי תלמידים, נכנסו למצב חירום בעקבות התראות על פצצות ב-9 מהם, קיבלו לפחות גם 2 בתי ספר יהודיים בארה"ב  שיחות טלפון מאיימות:

* בקליבלנד, בית הספר היהודי ע"ש ג'וזף ופלורנס מנדל בביצ'ווד, קיבל ביום שלישי בבוקר, בשעות הלימודים, שיחת טלפון מאיימת ממקור לא ידוע. לאחר בחינת האיום, בשיתוף הFBI והפדרציה היהודית של קליבלנד, הוחלט כי הוא אינו ממשי. הפעילות בבית הספר לא הופסקה, אך האבטחה תוגברה.

* בפילדלפיה, בית הספר היהודי "פרלמן ג'ואיש דיי סקול" בלוואר מריון, קיבלו שיחת טלפון מאיימת כמעט באותו זמן. שם אמר המאיים, כי בכוונתו "להרוג את היהודים" בביה"ס ובכלל. צוותי משטרה וכלבי גישוש פשטו על ביה"ס אך לא נמצא דבר, אך המשטרה הציבה אבטחה צמודה סביב בית הספר.

לכל הכתבות החדשות

 

הוסף תגובה חדשה