התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

יהודי ארה"ב הרפובליקנים: לא תומכים באף מועמד
מאת: רון ניב | פורסם: 11.04.2016 19:13
כמעט בקנה מידה היסטורי היהודים הרפובליקנים אינם תומכים באף לא אחד ממועמדי המפלגה, לא תורמים ואולי גם לא יילכו השנה להצביע בבחירות לנשיאות ארצות הברית

הקצפת של יהודי המפלגה הרפובליקנית, המכונה "הקואליציה הרפובליקאית היהודית", עשירי התורמים, התכנסו כמנהגם בלאס וגאס, במלונו ("ונישן") ובחסותו של איל ההון ומי שנחשב ליהודי הרפובליקני מספר 1 שלדון אדלסון, והגיעו למסקנה שאין מועמד רפובליקני שראוי באופן מובהק לתמיכת היהודים חברי המפלגה.

דונלד טראמפ זכה שם לתמיכה מזערית שלא זכורה כדוגמתה בצמוד למועמד רפובליקני כלשהו בעבר. הוא הודיע כי נענה בשלילה להזמנת אדלסון להשתתף בכנס. טראמפ נאם בכנס קודם של הפורום, לפני כשנה, ושומעיו כבר אז לא אהבו אותו, לאחר שהתריס בפניהם: "אתם בוודאי לא תצביעו בעדי, כי אני לא רוצה את כספי התרומות שלכם. לא תרצו בי, כי לא תוכלו לקנות אותי".

התמיכה בטד קרוז גבוהה רק במעט מזו שזוכה לה טראמפ. הוא היה היחידי שהופיע בפני הפורום וניסה לשכנע את היהודים הרפובליקנים לתמוך בקמפיין שלו בגלל תמיכתו העקבית בישראל, ולמרות עמדותיו נגד הפלות ונישואים חד-מיניים המרחיקות אותו מרוב יהודי ארה"ב. "אני רץ כדי להיבחר לא ככומר הראשי של ארצות הברית אלא כמפקד הראשי של הצבא", הוא אמר.

המתמודד השלישי שנותר במירוץ, ג'ון קייסיק, התחמק בעדינות. יהודים הם לא בארסנל שלו.

הארנקים יישארו בכיסים והצ׳קים בפנקסים

האתר האמריקני "פוליטיקו" מדווח ממפגש הצמרת היהודי הרפובליקני על אווירת "יאוש" מהפגיעה הקשה שסופגת המפלגה בעקבות ההתמודדות המכוערת בפריימריז.

כמה מהתורמים היהודים הגדולים התוודו, שלא תרמו עד כה לאף מועמד שנותר בתמונה (חלקם תרמו למועמדים שנשרו, בעיקר לג'ב בוש וגם למושל וויסוקנסין, סקוט ווקר), ושייתכן גם שלא יתרמו למי שייבחר כמועמד המפלגה.

הלך הרוח הכללי, כפי שמדווח "פוליטיקו", היה שאף אחד מהמועמדים הרפובליקנים הקיימים לא יוכל לנצח בבחירות הכלליות.

זה לא אומר שכסף יהודי לא יפומפם למערכת הבחירות 2016, הסביר אדם המקורב לפורום, אבל ההתמקדות תהיה בבני ברית במירוצים לקונגרס ובהצעות חוק מקומיות.

לכל הכתבות החדשות

סמל ו-ויז׳ואל מאתר rjchq.org

הוסף תגובה חדשה