התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

מיליונר חרדי וחבריו טבעו לאחר ששחו באיזור אסור במיאמי ביץ' (וידאו)
מאת: דוד חריש ואביאל פלג | פורסם: 19.05.2016 21:04
המיליונר הישראלי-אמריקני יצחק רוזנברג, בילה חופשה עם חבריו, מבכירי חסידות סאטמר בארה"ב, בהם סוחר תכשיטים ידוע. כהרף עין הם נעלמו ונסחפו עם הגלים

 

פעולות ההחייאה על החוף לא הועילו; משמאל: הסירה שבה שייטו החסידים לא הרחק מהחוף. למטה: הטבועים - המיליונר הישראלי-אמריקני יצחק רוזנברג (משמאל) והאדמו"ר מסטראפקוב חיים פרנס

"למה השם עשה לנו ככה?" - זעק בנו של המיליונר החרדי יצחק רוזנברג בהלווייתו שהתקיימה בשכונת וילאמסבורג שבניו יורק האורתודוקסית.

רוזנברג, יחד עם חברו, שכונה ״האדמו"ר מסטראפקוב״ חיים פרנס -  שניהם נחשבים לבכירים ביותר בחסידות סאטמר, מהחסידויות הגדולות בעולם - טבעו למוות בצפון מיאמי ביץ' שבפלורידה, במהלך חופשה. באירוע נפגעו עוד 2 רבנים מפמלייתם שנפשו איתם.

יצויין, כי בחודשי האביב והקיץ, רבים מחסידי סאטמר בארה"ב - וביחוד העשירים שבהם, נוהגים לנפוש במיאמי.

התאונה הקשה התרחשה בשעות לפני הצהרים מול חוף האלובר (Haulover Beach), בצפון מיאמי, סמוך לשדרה ה-140, באזור שבין בל-הארבור וסאני איילנד - שם ממוקמת קהילה חרדית ופועל בית כנסת.

רוזנברג, פרנס וחבריהם שייטו בסירה במפרץ, צפו בהאלובר פארק המרהיב, ושעה שהתקרבו לאיזור החיבור בין הנהר לאוקיינוס האטלנטי, רוזנברג, פרנס וחבר נוסף החליטו לשחות וקפצו למים. זאת למרות שהאיזור אסור לשחייה ושלטים בולטים מזהירים מכך.

במשמר החופים הסבירו, כי מקום הטביעה "ידוע כמסוכן" בשל זרמי מים רוחות חזקים ומפתיעים המגיעים למפרץ מהאוקיינוס.

ואכן, בעוד רוזנברג, פרנס וחברם משכשכים בים, לפתע החלו לנשוב רוחות חזקות מן האוקיינוס. הים גאה. כהרף עין השלושה נעלמו בין הגלים ונסחפו לעבר האוקיינוס.

אדם נוסף מפמליית הסאטמרים שראה את האסון המתרחש מהחוף הזעיק עזרה.

קצין משטרה, שלא היה בתפקיד, הגיע ראשון לאיזור הטביעה, זינק למים והחל בפעולות החילוץ. ספינות בתפקיד של משמר החופים הצטרפו אליו אחרי כמה דקות, ואחרי שעה קלה הכוחות משו את הטובעים מהים אל החוף הסמוך.

 

ניסיונות החייאה של רוזנברג וברנס שנמשכו דקות ארוכות לא הועילו. הטבוע השלישי נותר בחיים והובהל לטיפול בבית חולים. נוסע נוסף שהיה על סירת הסאטמרים התלונן על מיחושים בלבו וטופל מקום.

רוזנברג, יליד ישראל שהגיע בנערותו לניו יורק וחי שם מאז, התפרסם כמי שתרם במהלך חייו עשרות-מיליוני דולר לצדקה ולמען קהילתו. עסקיו היו בתחומי יזמות הנדל"ן, סחר בעץ ובחומרי בנייה. הוא כיהן כנשיא מוסד "ייטב לב" ובחסידות סאטמר הוא מחזיק בתואר "ראש הקהל". מסע הלוויתו יצא מבית המדרש של החסידות בשכונת וילאמסבורג, שלפני 19 שנה מימן רוזנברג את הקמתו.

חברו פרנס היה סוחר תכשיטים ויהלומים אמיד, שכיהן כרב בית הכנסת סטרופקוב. בשנה שעברה סבל במיאמי ממקרה שוד מזויין שרוקן אותו מ-35,000 דולר. הוא הובא לקבורות בשכונה שבה חי כל חייו, קריית יואל.

גופותיהם עוכבו לשעות אחדות ע"י משטרת מיאמי שביקשה לוודא כי השוחים הבלתי שיגרתיים לא נדחפו אל המים בזדון. לאחר ששוחררו לידי המשפחות הוטסו הגופות לקבורתם בניו יורק במטוסו הפרטי של רוזנברג המנוח.

צפו בכתבה על האסון הטרגי שהוקרנה בערוץ 12 במיאמי:

 

{C}{C}{C}{C}

Rabbi Chaim Parnes from Kiryas Joel Drowns in Miami


 

לכל הכתבות החדשות

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה