התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

נדב ארט - אומנות שהיא יותר מאומנות
מערכת ILUSA | פורסם: 14.04.2022 03:13
פעמים, אומנות היא לא רק אומנות. ככה למדנו לחשוב. אומנות היא הרבה יותר ממה שהיא מציגה, היא הרבה יותר ממה שהיא נראית

 

לפעמים, אומנות היא לא רק אומנות. ככה למדנו לחשוב. אומנות היא הרבה יותר ממה שהיא מציגה, היא הרבה יותר ממה שהיא נראית. זה נכון כשמדובר על יצירות אומנות מודרניות, זה נכון כשמדובר על יצירות אומנות קלאסיות, זה נכון לגבי כל פריט ופריט שיש לו מימד אומנותי כזה או אחר. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך, הן יצירות אומנות בעלות משמעות דתי, היסטורי. אף פעם לא מדובר אך ורק ביצירות אומנות רגילות, הן תמיד מעבר לכך. אחת כמה וכמה, כשמדובר על יצירות עבודות יד המיוצרות על ידי גורמים ספציפיים באופן מקורי וייחודי, בשונה מיצירות אשר מיוצרות על ידי מכונות או אמצעים אחרים. 

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא אצל נדב אקט. מדובר בחנות יודאיקה בירושלים, המספקת מגוון רחב של מוצרים לבית ולמשרד, מוצרים שיכולים לשמש לשימוש עצמי או בתור מתנות, פריטים שמתאימים לשימוש יומיומי, חגים ומועדים, טקסים ואירועים, וכן לצרכים אחרים. מדובר ביצירות אומנות שהן הרבה יותר מאומנות רגילה, סטנדרטית. 

אצל נדב ארט, מעבר לעובדה שמדובר במוצרי יודאיקה שלכל מוצר יש משמעות דתית והיסטורית, הרי שהיצירה עומדת בפני עצמה, מעצם היותה ייחודית, איכותית, מעניינת וכמובן עשויה חומרי גלם ברמה גבוהה, מתכוננת ומעוצבת בצורה מרשימה. זו הסיבה שכל יצירה אשר נמכרת על ידי המקום, היא מקורית ושונה, ויכולה לספר סיפור ייחודי. 

מה אנחנו יכולים למצוא אצל נדב ארט?

החנות של נדב ארט מציעה לנו כאמור, מגוון רחב של מוצרי יודאיקה מסוגים שונים. אנחנו יכולים למצוא שם מוצרים המתאימים לחגים, בין אם זה לפסח, ראש השנה, סוכות, שבועות, פורים, וכן לחגים ומועדים יהודיים אחרים. אפשר גם למצוא מוצרים לאירועים, כגון, חתונות, בריתות, בר מצוות ועוד. 

בנוסף, אפשר למצוא מגוון מוצרים המתאימים לשימוש יומיומי או שבועי, כמו למשל מוצרים המתאימים לארוחות שישי-שבת, מוצרים המתאימים לשימוש קבוע, כמו למשל מזוזות, קופות צדקה ופריטים אחרים שניתן לעשות בהם שימוש בכל עת. 

מעבר לכל זה, אנחנו יכולים גם למצוא תכשיטים מסוגים שונים, זהב וכסף, אשר יכולים להתאים לגברים ולנשים כאחד. גם כאן, באופן טבעי, בדומה למוצרי יודאיקה, אפשר למצוא מוצרים אומנותיים, ייחודיים, אשר מתבססים על עבודות יד מקוריות. 

מה הופך את היצירות לאומנות ייחודית?

ראשית, עצם העובדה שמדובר על יצירות מקוריות, יצירות שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר. נכון שהם בעלי אופי או סממנים יהודים, מאוד ברורים, עדיין יש בהם אלמנטים מקוריים ושונים. אלמנטים שאנחנו לא יכולים למצוא בכל יצירה יודאיקה אחרת. 

שנית, החומר, המרכיבים של היצירה. מדובר על דברים שאנחנו לא יכולים למצוא בכל יצירה, הם מאוד ייחודיים, וכן הם עמידים ואמינים, כך שיש לנו אפשרות להשתמש בהם לאורך תקופה ארוכה מבלי שיישחקו וייהרסו. 

 

הוסף תגובה חדשה